ЛокомотивТопФутбол

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби визтата си на Берое в Стара Загора с 1:0 в среща от 10-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача заби Омар Камара (87).

С тази победа „заралии“ изкочиха на 5-та позиция с актив от 16 точки, докато „смърфовете“ остават 12-ти с едва 7 пункта.

Рано-рано в мача, Локомотив можеше да инкасира изключително нелеп гол във вратата си. В петата минута, Александър Цветков пусна към Даниел Генов, който се оказа сам след груба грешка на Биков. Генов вместо да стреля реши да подава, а Петрович засече към вратата си като за късмет топката мина на сантиметри от гредата.

В следващите десет минути Берое продължи да доминира на терена редувайки атаките. Серкан Юсеин стреля извън наказателното поле, но без успех.

Венсан Марсел на два пъти пък отправи удари след добри подавания на Димитър Илиев.

В 21-ата минута “зелените“ създадоха втори страхотен шанс за гол. Кийлън Лебон буквално профуча през Шакил Сно навлезе в наказателното поле и стреля, като за щастие на Александър Тунчев, Лукас Рейдър успя да реагира и изби в корнер.

Десет по-късно Парвиз Умарбаев задържа Лебон и скъса тениската на противника си. Това доведе до неговият пети жълт картон за сезона, като така Умарбаев ще пропусне домакинството на „смърфовете“ през следващия кръг.

В 37-ата минута, Локомотив не успя за пореден път да организира добре атаката си и да я завърши. Капитанът Димитър Илиев реши да стреля, ударът му бе блокиран. Последва контраатака на домакините, която бе спряна след фаул на Марсел.

Минута преди края на първата част, пловдивчани изнесоха добре, а Георги Минчев опита да организира солова атака. Премина през футболист на Берое, но бе съборен в центъра от Александър Цветков, на който бе показан жълт картон от главния рефер Драгомир Драганов, който сложи и край на полувремето.

В 50-ата минута домакините организираха добра атака, при която се стигна до изстрел с глава на Алиун Фал, но топката не намери очертанията на вратата.

В 62-ата минута „смърфовете“ имаха претенции за неотсъдена дузпа. Димитър Илиев падна в наказателното поле след съприкосновение с Раян Даскалов, но Драгомир Драганов не посочи бялата точка.

В 63-ата минута Карагарен проби отдясно и изпрати топката във вратарското поле, където в последния момент Реян Даскалов успя да се справи с Димитър Илиев и да изчисти.

В 77-ата минута след центриране на Карагарен от ъглов удар, Марсел отправи удар с глава, но след рикошет топката излезе в нов ъглов удар.

ГОЛ! Омар Камара попари пловдивчани с гол в 87-ата минута!
След центриране на Лебон отляво, отбраната на гостите не успя да реагира добре и да изчисти топката. Гомис игра с глава, но прати коженото кълбо в Камара, който след като обработи топката, стреля под плонжа на Рейдър за 1:0.

До края на мача „смърфовете“ се опитаха да отговорят, но така и не успяха да стигнат до чисто положение и Берое се поздрави с трите точки.

Стартовите състави на двата отбора:

Берое: Генадий Ганев, Омар Сако, Александър Цветков (к), Даниел Генов, Алиун Фал, Реян Даскалов, Александър Василев, Жозе Фуртадо, Кийлън Лебон, Абубакар Тунгара, Серкан Юсеин

Старши треньор: Петър Колев

Локо: Лукас Рейдър, Олексий Биков, Милош Петрович, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Шакил Сно, Йосип Томашевич, Венсан Марсел, Димитър Илиев (к), Георги Минчев