СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив загуби от Берое на “Лаута” в контролна среща

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби от Берое с 1:3 в контролна среща играна на “Лаута”, предаде репортер на TribunaPlovdiv.bg.

Головете за старозагорци отбелязаха Фал (35), Кукула (51) и Еривалдо (86), докато за “смърфовете” точен бе Салинас (61).

Това бе и първи мач на Александър Тунчев като старши треньор на тима.

Първото сериозно положение в мача бе на сметката на Локомотив. В 8-ата минута Николай Николаев центрира много добре в наказателното поле, а там Момчил Цветанов засече с глава. Топката обаче премина покрай лявата греда.

В следващите минути опасните положения липсваха, като домакините владееха повече топката.

В 30-ата минута Берое организира хубава атака, при която Иван Минчев намери Али на десния фланг. Защитникът центрира, а топката се отби в Милош Петрович и описа много неприятна за Илко Пиргов парабола. За щастие вратарят успя да избие топката и тя не влезе във вратата му.

В 35-ата минута старозагорци поведоха в резултата. До попадението се стигна след грешка на Илко Пиргов, който се засуети при върната към него топка и поднесе кълбото в краката на Ерсон Коста-Кукула. Последва меко центриране в наказателното поле, което намери Алиун Фал, а нападателят се разписа с крак с хубав удар от въздуха.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и гостите се прибраха на почивка с гол аванс.

В 51-ата минута Кукула реализира втори гол за гостите. Този път Крум Стоянов центрира от левия фланг и намери Кукула. Нападателят засече от въздуха и даде солиден аванс да тима си.

В 61-ата минута Лукас Салинас вкара гол за “смърфовете” и намали изоставането на отбора си. Гомис пресече подаване на футболист на Берое и подаде с едно докосване към Кенан Муслимович. Нападателят комбинира с Лукас Салинас, а халфът направи страхотен индивидуален пробив и се разписа, останал очи в очи с вратаря на гостите Перниш.

В 73-ата минута Кристиан Гомис получи втори жълт картон и респективно червен.

В 86-ата минута Еривалдо вкара трети гол за Берое.

До края на срещата нямаше повече голове и старозагорци се поздравиха с успех.

Локомотив: 1. Пиргов, 44. Николаев, 5. Гомис, 25. Масоеро, 20. Петрович, 7. Цветанов, 34. Витанов, 13. Пулизе, 16. Салинас, 15. Илич, 91. Муслимович

Старши треньор: Александър Тунчев

Берое: 33. Ганев, 2. Али, 18. Хасани, 15. Динков, 27. Стоянов, 8. Охене, 22. Мерло, 73. Минчев, 7. Бакалов, 11. Фал, 9. Коста

Старши треньор: Димитър Димитров

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно