Отборът на Ботев (Пловдив) претърпя ново тежко поражение след като загуби визитата си на Берое в Стара Загора с 0:3 в среща от 16-ия кръг на efbet Лига.

Головете за “заралии” отбелязаха Еривалдо (20), Алиун Фал (54) и Георги Ангелов (57). Това бе пети пореден мач, в който пловдивчани не успяват да запишат успех в шампионата. Мачът бе пък и официален дебют за временния наставник на “канарчетата” Стефан Стоянов.

След тази среща старозагорци са 5-ти с 24 точки, докато “жълто-черните” остават на 11-ата позиция с актив от 14 пункта.

В 6-ата минута Еривалдо отправи първия изстрел към една от двете врати, но много неточно.

В 9-ата минута много добър пробив на Иван Минчев му позволи да отправи удар от границата на наказателното поле, който мина инфарктно близо над напречния стълб на Аргилашки.

ГОЛ! Берое открива резултата в 20-ата минута чрез Еривалдо!
Иван Минчев намери Еривалдо в наказателното поле, той преодоля един бранител на гостите и стреля с левия крак в долния ъгъл на вратата. На повторенията обаче се видя, че при паса към Еривалдо има засада, която не бе маркирана.

В 30-ата минута нова добра атака на Берое завърши с удар. След пробив отляво, топката бе пратена в наказателното поле, където Макута стреля от движение, но не успя да уцели добре коженото кълбо и го прати в аут.

В 39-ата минута Иван Минчев стрля от фаул, но много високо над вратата.

В 42-ата минута Джонатан отправи първия удар за Ботев към вратата на “заралии”, но доста неточно.

В 44-ата минута след грешка при изнасянето на топката от страна на Ботев, Берое организира бърза контра, която завърши с техничен удар на Лебон. Аргилашки обаче показа класа и предотврати сигурен втори гол.

До края на полувремето повече голове не паднаха и двата отбора се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

ГОЛ! Алиун Фал бележи втори гол за домакините в 54-ата минута!
Алиун Фал прави резултата 2:0 в полза на домакините, след като засече пас на Еривалдо отдясно.

ГОЛ! Георги Ангелов прави резултата класически след попадение в 57-ата минута!
Резултатът става класически в полза на Берое. Георги Ангелов бележи с глава след центриране от корнер.

В 70-ата минута Джонатан опита нов удар, но право в ръцете на Ганев.

В 83-ата минута Кукула стреля с глава, но топката премина над вратата на Аргилашки.

До края на срещата нямаше повече попадения и Берое се поздрави със заслужен успех.

Снимка: gong.bg

Берое: Генадий Ганев, Теди Мезаг, Александър Цветков, Гаюс Макута, Алиун Фал, Стив Фуртадо, Кийлън Лебон, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Еривалдо Ферейра, Иван Минчев

Старши треньор: Димитър Димитров

Ботев: Георги Аргилашки, Мите Цикарски, Виктор Генев, Маркиньос Педросо, Джонатан Перейра, Филип Филипов, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноза, Димитър Тонев, Кристиан Добрев, Иван Василев

Старши треньор: Стефан Стоянов