СНИМКИ И ВИДЕО: Голово шоу под Аязмото! Берое отново се оказа непреодолим за Локо (Пд)

Отборите на Берое и Локомотив Пловдив завършиха 2:2 в среща от 28-ия кръг на Първа лига. “Заралии” на два пъти повеждаха в резултата, но пловдивчани на два пъти успяваха да изравнят. В край на сметка двата тима поделиха точките, а “смърфовете” пропуснаха добра възможност да се откъснат на четвъртото място.

В 4-ата минута на двубоя “смърфовете” можеха да открият резултата. Димитър Илиев получи пас пред наказателното поле, след което изведе Дион на стрелкова позиция, който опита удар, но топката стигна до Мичи Нтело. Нападателят на пловдивчани стреля мощно с левия крак, но в страни от целта.

В 8-ата минута на мача се наложи пловдивчани да направят принудителна смяна. Една от звездите на “черно-белите” Евандро се контузи и се наложи да бъде заменен от Ивайло Иванов.

В 10-ата минута на мача домакините създадоха най-добрата възможност в мача. Себастиан Вия се справи с Оливер Камдем отдясно и центрира към далечната греда, където Джани Политино оставен съвсем сам от 2-3 метра не успя да намери очертанията на вратата.

ГОЛ! В 16-ата минута домакините откриха резултата чрез Себастиян Вия!
Себастиан Вия беше фаулиран в наказателното поле от Хорхе Сегура. Първоначално главният рефер Васимир Ел-Хатиб не посочи бялата точка, поради което беше привикан да изгледа ситуацията на повторение и коригира решението си. Зад топката застана Вия, който с удар в стил “Паненка” вкара за 1:0.

ГООООЛ! Димитър Илиев изравнява от дузпа в 32-ата минута на мача!
Димитър Илиев пусна страхотен извеждащ пас към Мичи Нтело. Белгиецът надбяга Франко Минго в наказателното поле, след което беше фаулиран от Артур Мота. Ел Хатиб беше категоричен – дузпа за гостите. Зад топката застана Илиев, който с прецизен удар вкара за 1:1.

В 41-ата минута Уерик Каетано опита да изненада Кристиан Томов с удар от своята половина, след като видя, че вратарят е излязъл много напред. Топката обаче премина над вратата.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при равен резултат.

ГОЛ! В 47-ата минута Винни Трибулет реализира втори гол за старозагорци!
Джани Политино и Уерик Каетано се справиха с Ангел Лясков отдясно. Аржентинецът центрира по земя, а Хорхе Сегура не успя да изчисти топката, която се озова на пътя на Вини Трибуле и французинът от няколко метра вкара за 2:1.

ГОООООЛ! Ангел Лясков изранява мигновено в 50-ата минута!
Защитата на заралии изпусна Ангел Лясков, който оставен абсолютно сам в наказателното поле с глава реализира след центриране на Бабакар Дион.

В 75-ата минута Вия проби отляво, премина с лекота през Оливер Камдем и центрира към Вини Трибуле. Французинът отправи удар, но топката премина покрай вратата.

В 77-ата минута Камдем центрира остро в наказателното поле, където Мартин Петков опита удар от движение, но Мота се справи и улови.

В 86-ата минута Вия размина няколко защитници на гостите и нанесе удар, който Томов изби. Топката остана в заралии, като се стигна до шут на Жорди Говеа от 10-11 метра, с който вратарят отново се справи.

Две минути по-късно гол на домакините бе отменен. Сагардия получи извеждащ пас, освободи се от Камдем и прати топката във вратата. Голът обаче беше отменен заради нарушение на нападателя срещу френския защитник.

Берое: 1. Артур Мота, 4. Франко Минго, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа /к/, 10. Джани Политино, 11. Уерик Каетано, 18. Хуан Пабло Саломони, 19. Карлос Алгара, 22. Себастиан Вия, 91. Вини Трибуле, 98. Роналдо Камара

Старши треньор: Хосе Ачиари

Локо: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев /к/, 9. Мичи Нтело

Старши треньор: Александър Томаш