Локомотив ПловдивТопФутбол

Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна катастрофална загуба с 0:5 от Арда в Кърджали в среща от 20-ия кръг на Първа лига. “Смърфовете” бяха тотално надиграни и можеха да инкасират още по-голяма загуба.

Бившият играч на “черно-белите” Преслав Боруков също се разписа във вратата на Динко Хоркаш. Това бе второ поредно разочарование след равенството с аутсайдера Ботев Враца на Лаута преди седмица.

В началните минути на двубоя играта бе спокойна, като до интересни положения пред някоя от двете врати не се стигна.

В 8-ата минута Иван Тилев центрира в наказателното поле, където Преслав Боруков беше оставен непокрит. Нападателят реши да овладява топката с крак, вместо да нанесе удар, но не успя, което позволи на Динко Хоркаш да улови.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В 14-ата минута Дион получи на левия фланг, след което пусна пас към Витанов, който от границата на наказателното поле отправи мощен удар, но Анатолий Господинов отрази.

В 16-ата минута след центриране от ъглов удар в наказателното поле на гостите Преслав Боруков нанесе силен удар от 3-4 метра от голлинията, но на пътя на топката решително застана Джовани Трупе, като предотврати сигурен гол.

ГОЛ! В 26-ата минута Омар Сако даде преднина на Арда!
Иван Тилев центрира от корнер на далечната греда, където Умар Сако се освободи от Паскалев и Матеус и с удар с бедрото реализира за 1:0.

В 30-ата минута Абубакар Тунгара центрира остро в наказателното поле, където Иван Тилев нанесе удар, но Хоркаш спаси.

tribunasofia

В 35-ата минута Преслав Боруков получи в наказателното поле след което извади за Светослав Ковачев, който стреля с левия крак, но Хоркаш направи брилянтно спасяване.

Само няколко секунди по-късно нов изстрел на Радослав Цонев бе отразен от Хоркаш.

До края на полувремето повече голове не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

ГОЛ! Преслав Боруков удвоява резултата в полза на Арда!
Тунгара изведе Боруков сам срещу Хоркаш, който хладнокръвно я прати в мрежата на пловдивския тим. Първоначално голът бе отменен заради засада, но след дълго преразглеждане с ВАР попадението бе зачетено.

ГОЛ! В 59-ата минута Радослав Цонев реализира от дузпа за 3:0!
Тунгара бе изведен зад гърба на защитата на пловдивчани, след което бе повален на земята от Хоркаш. Главният съдия посочи бялата точка, а Радослав Цонев хладнокръвно реализира за да направи класиката пълна.

В 63-ата минута Георги Каракашев опита много далеч изстрел, който обаче бе изключително неточен.

bet365
В 67-ата минута много хубаво подаване на Бабакар Дион намери Димитър Илиев в наказателното поле, където капитанът на “смърфовете” овладя на гърди и стреля с левия крак, но Анатолий Господинов направи страхотно спасяване.

ГОЛ! В 78-ата минута Ласана Ндиайе вкара четвърти гол във вратата на Локомотив
Домакините проведоха дълга атака с много подавания, като накрая Тунгара пусна извеждащо подаване към Ласана Н’Диайе, а той сам срещу Хоркаш не сгреши.

ГОЛ! Ласана Ндиайе отбеляза втория си гол в мача и общо пети във вратата на пловдивчани!
Отбраната на гостите изпусна Н`Диайе, който изскочи от дълбочина и остана сам срещу Хоркаш, за да вкара за 5:0.

До края на срещата не паднаха повече голове и Арда записа исторически успех.

Съставите на двата отбора:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 8. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков;

Старши треньор: Александър Тунчев

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 13. Матеус Да Силва, 4. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 99. Джовани Трупе, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга, 19. Денислав Александров;