Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 визитата си на Арда в Кърджали в среща от 3-ия кръг на Плейофите за седмото място. “Канарите” поведоха в резултата след гол на Секулич (35), но с две попадения на Светослав Ковачев (62,65) кърджалийци изковаха обрат и успех на своя стадион.

Това бе последен мач на Балтазар начело на клуба, като той се оттегля от тима с четири поредни поражения.

В 3-ата минута на двубоя пловдивчани организираха интересна атака, при която Бароан стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет в бранител на домакините кълбото излезе в ъглов удар.

В 7-ата минута Радослав Цонев стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Георги Аргилашки.

В 18-ата минута след центриране на Красиан Колев от ъглов удар Мартин Секулич стреля с глава, но Господинов успя да улови.

В 27-ата минута Н’диайе бе изведен в наказателното поле, но си поведе силно топката и тя излезе в аут. При положението бе отсъдено и нарушение тъй като халфът си е помогнал с ръка при овладяването на топката.

ГОЛ! В 35-ата минута Ботев открива резултата чрез Мартин Секулич!
Антоан Бароан получи пас в наказателното поле, като мигновено отправи изстрел към Анатолий Господинов, който не се намеси добре и Секулич откри резултата на празна врата – 0:1.

До края на втората част повече голове не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за гостите.

В началните минути на втората част Арда опита да наложи натиск, но не се стигна до сериозни опасности пред вратата на Аргилашки.

ГОЛ! В 62-ата минута Светослав Ковачев изравнява резултата!
Левичарят центрира в малкия пеналт, където от самата аутлиния Станислав Иванов игра с глава. Бранителите на Ботев “заспаха”, а от това се възползва Ковачев, който с удар по земя изравни.

ГОЛ! Светослав Ковачев забива втория си гол в двубоя и прави обрата пълен в 65-ата минута!
Офанзивният футболист на кърджалийци получи хубава топка на границата на наказателното поле и с мощен шут прониза Аргилашки за втори път в двубоя!

В 74-ата минута Цонев изпълни хубав пряк свободен удар, преминал на сантиметри от гредата.

В 80-ата минута Преслав Боруков бе изведен сам срещу Аргилашки от Тунгара, но подходи лековато и не успя да завърши добре.

До края на двубоя повече попадения не паднаха и Арда записа важна победа в битката за седмото място.

Снимка: startphoto

Арда: Анатолий Господинов, Джуниет Али Али, Умар Сако, Абубакар Тунгара, Милен Желев, Светослав Ковачев, Ласана Н’диайе, Радослав Цонев, Алекс Петков, Ел Мами Тетах, Илия Юруков

Старши треньор: Александър Тунчев

Ботев: Георги Аргилашки, Роеи Херман, Виктор Генев, Красиан Колев, Мартин Секулич, Антоан Бароан, Джеймс Етоо, Самюел Акере, Самюел Супрайен, Антонио Перера, Джаспър Ван Хертъм

Старши треньор: Бруно Балтазар