Отборът на АПОЕЛ (Никозия) победи с 2:0 Ботев (Пловдив) в среща реванш от втория предварителен кръг на турнира Лига на конференциите. Головете за домакините отбелязаха Исам Чебаке (46) и Йоргус Ефрем (93).

Така кипърския гранд продължава напред към третия квалификационен кръг в Европа, след като елиминира “жълто-черните” с общ резултат 2:0.

Мястото на наставника на “канарчетата” Азрудин Валентич пък продължава да бъде все по-несигурно, като се очаква съвсем скоро да стане ясно, дали той ще остане начело на пловдивчани.

В началните минути на двубоя домакините наложиха натиск, който обаче не доведе до нищо същественото пред вратата на Ханкич.

В 12-ата минута Илия получи топка в наказателното поле, но изстрелът му с глава премина в страни от целта.

В 20-ата минута Ферари стреля от далечна дистанция, но топката мина в страни от вратата.

В 26-ата минута Емануел Току бе изведен сам срещу Белец, но ударът му премина покрай десния страничен стълб на стража на АПОЕЛ.

10 минути по-късно Мариус Илия бе изведен сам срещу Хидайет Ханкич, но ударът му бе блокиран, след което топката се върна при него, който пусна остър пас на метър пред голлинията, но Пунчец успя да изчисти.

ГОЛ! В 46-ата минута Исам Чебаке откри резултата в полза на АПОЕЛ!
Левият защитник си нагласи топката пред дъгата на наказателното поле и шутира силно. Генев се хвърли да блокира удара и това излъга Хинкич – 1:0.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

Още в началните секунди на второто полувреме домакините можеха от удвоят аванса си, но изстрелът на Илия бе неточен.

В 50-ата минута два поредни рикошета едва не доведоха до ново попадение във вратата на “канарчетата”.

В следващите минути пловдивчани бяха отбора, който взе инициативата в мача, но до интересни голови положения не се стигна.

В 75-ата минута влезлият като резерва Мартин Секулич можеше да изравни, след като получи добър пас от Брахими, но се засуети и не успя да отправи добър удар по посока на вратата.

Няколко секунди по-късно отново нападателят бе близо до гола, но ударът му с левия крак мина на сантиметри над гредата.

ГОЛ! В 93-ата минута Йоргус Ефрем отбеляза втори гол във вратата на Ханкич!
Резервата Ефрем изпълни добре пряк свободен удар на границата на наказателното поле и така подпечата продължаването на своя тим.

До края на срещата не паднаха повече попадения и АПОЕЛ елиминира Ботев с общ резултат 2:0.

АПОЕЛ: 27. Белец, 3. Ферари, 2. Каро, 15. Креспо, 14. Чебаке, 19. Илия, 6. Даушвили, 21. Теодору, 44. Сарфо, 20. Гомес, 77. Ндонгала

Старши треньор: Софронис Августи

Ботев: 13. Ханкич, 4. Генев, 18. Супрайен, 44. Пунчец, 3. Конате, 17. Минков, 21. Нади, 22. Рабей, 15. Ето’о 10. Току, 9. Секулич

Старши треньор: Азрудин Валентич