Локомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Локомотив (Пд) прегръща финала! Лаута забушува в “черно-бял” голов спектакъл

Локомотив (Пд) е на крачка от финал за Купата на България…

Момчетата на Бруно Акрапович взеха изключително комфортен аванс от 4:0 над Септември София в първи 1/2-финал в турнира.
Реваншът е следващата седмица (вторник, 23 април) на Националния стадион “Васил Левски”.

На “Лаута” “черно-белите” се разправиха със своя съперника за едно полувреме. Още до 28-ата минута домакините вече водеха с 3:0.

Дузпа срещу Димитър Илиев в 14-ата минута бе реализирана хладнокръвно от потърпевшия за 1:0. 5 минути по-късно защитникът Стивън Езе засече с глава хубаво подаване отляво на Един Бахтич и покачи аванса на своите.

В 28-ата минута в партито се включи и Момчил Цветанов, който се озова на празна врата след успореден на голлинията пас на Анте Аралица и вкара за 3:0.

Въпреки че през втората част Локомотив (Пд) намали значително темпото и прие играта в своята половина, тимът стигна до нов гол. Контраатака позволи на Игор Банович да използва отворилото се пред него огромно пространство.

Той не реши да подавана на свой колега, а опита изстрел от границата на наказателното поле, с който заби последния пирон в ковчега на столичани.

Първият добър шанс пред някои от двата тима се появи в 4-ата минута. Момчил Цветанов открадна топката в центъра на терена и моментално комбинира с Един Бахтич. Австриецът опита изстрел от около 20 метра, но право в прегръдките на Валентин Галев.

Три минути по-късно Локомотив (Пд) бе страшно близо до гола. Стратхотна техника на Димитър Илиев запази топката в очертанията на терена, след което той пусна към Буна. Вторият копна над шпагат на бранител и отново върна към навлизащия към наказателното поле Илиев. Той можеше да стреля, но пусна подаване по земя към Аралица на дузпата. Той бе с гръб към вратата и върна към Бахтич, който шутира силно, но топката срещна тялото на играч на съперника и излетя напред.

В 11-ата минута Мартин Луков отрази вещо удар на Асен Чандъров. Топката бе вкарана в наказателното поле на домакините, а там Чандъров намери топката с мек удар. Луков обаче скъси ъгъла и изби напред.

ГООООЛ Дузпа за Локомотив (Пд) и гол на Димитър Илиев в 13-ата минута – 1:0!

Самия Илиев бе фаулиран от Фабиано Алвеш в наказателното поле. Съдията незабавно показа “бялата точка”. Зад топката застана капитанът Димитър Илиев, който с мек шут в обрания на Галев даде аванс на своя тим.

ГООООЛ Стивън Езе покачва за Локомотив (Пд) в 18-ата минута – 2:0!

Само пет минути по-късно домакините нанесоха втори удар. Един Бахтич опита неуспешно да центрира от пряк свободен удар, а избитата топка попадна у Георги Стоичков. Той беше притиснат от Банович, който я чукна отново към Бахтич. Този път зимната покупка на “смърфовете” вкара кълбото пред вратата на Септември, където Стивън Езе с глава нанесе безпощаден удар с глава за 2:0.

Две големи спасявания на Мартин Луков. Илия Димитров свали с глава за Суад Сахити зад гърба на “черно-бялата” защита. Косоварят нахлу в наказателното поле и отправи нисък шут, париран от Луков с крак. Кълбото стигна до Сахити, който стреля от идентична дистанция, но Луков отново прояви чудесен рефлекс и пак възпламени емоциите по трибуните с ново спасяване.

ГООООЛ Момчил Цветанов вкарва трети гол за Локомотив (Пд) в 28-ата минута – 3:0!

Домакините с трето кроше. Димитър Илиев с превъзходен пас по земя изведе Бахтич в наказателното поле. Последният намери Аралица, който отклони към Момчил Цветанов, който беше абсолютно непокрит при далечната греда и с лекота отбеляза.

Положенията за домакините започнаха да се редят едно след друг. В 31-ата минута “черно-белите” се разминаха с нов гол. Везалов вкара кълбото в наказателното поле. Там Галев не се намеси добре, което позволи на Аралица да стигне до кълбото. Той опита да прехвърли вратаря, но страшно неточно и в аут.

Две минути след това Момчил Цветанов прояви техника на аутлинията и напредна в наказателното поле. Крилото реши да стреля от малък ъгъл, но Галев отби с крак. Нито един играч на домакините обаче не успя да допълни от няколко метра на опразнената врата.

В 46-та минута Чандъров опита да стреля от дистанция от около 20 метра, но топката прелетя в аут.

Втората част стартира с шанс за софиянци. В 51-ата защита на домакините подцени подаване на Галчев в полето на “смърфовете”. Там Чандъров опита прехвърлящ удар с глава, но въпреки че изглеждаше изненада, Луков изби в корнер с една ръка.

В 59-ата минута Суад Сахити задържа топката отдясно и опита центриране, което срещна ръката на Игор Банович в пеналта. Реферът Станислав Тодоров обаче прецени, че дистанцията между двамата играчи беше прекалено малка и остави играта да продължи.

В 75-ата минута Борис Галчев стреля от сериозна дистанция, но топката не успя да намери целта и излетя в аут.

ГООООЛ Игор Банович сложи точка на спора след индивидуални контрадействия и мощен шут в долния десен ъгъл на вратата на съперника в 87-ата минута – 4:0!

Стартови състави:

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Димитър Везалов, Стивън Езе, Милош Петрович, Абделхаким НурБуна, Момчил Цветанов, Янко Ангелов (Первиз Умарбаев 72′), Игор Банович, Един Бахтич (Ален Ожболт 65′), Димитър Илиев, Анте Аралица (Асен Георгиев 85′)