СНИМКИ: Мислите на Ботев Пд са насочени към сряда – остави Берое да мине леко през Пловдив

Ботев Пд мисли за финала за Купата на България.

“Канарчетаат” допуснаха загуба у дома с 0:1 от Берое в двубой от 33-ия кръг на Първа лига, Първа шестица. Старозагорци превъзхождаха своя съперник, който вече мисли за финала за Купата на България срещу Локомотив през следващата седмица.

Берое натрупа 54 точки на четвъртата позиция във временното класиране и увеличи аванса си срещу Ботев Пловдив, който е пети с 50 точки в актива си.

На 15-ти май Ботев Пд излиза срещу Локомотив Пд на Националния стадион “Васил Левски” във финала за Купата на България.

В 9-ата минута дойде първият точен удар към една от двете врати. Еберт Кардосо стреля извън границата на наказателното поле, но шутът му беше прекалено лек и попадна в право в ръцете на Душан Перниш. В 16-ата минута гредата раздели Мартин Камбуров с гола.

Нападателят изскочи от дълбочина след меко подаване зад гърба на защитата и стреля от движение, но ударът му се отби в десния страничен стълб на вратата зад Кайзер. Минута по-късно нападателят отново имаше възможността да се разпише, но ударът му след добро завъртане в наказателното поле бе неточен.

В 23-ата минута неразбирателство между Кристиан Димитров и Даниел Кайзер можеше да доведе до гол във вратата на Ботев. Двамата подцениха топка, хвърлена от тъч, като оставиха Педро Еуженио да я засече, но Филип Филипов успя да изчисти от голлинията.

В 30-ата минута Тодор Неделев стреля по земя от границата на наказателното поле, като ударът му премина покрай гредата. В 34-ата минута гостите имаха претенции за неотсъдена дузпа за нарушение на Еберт Кардосо срещу Рубен Бригидо. Полузащитникът на заралии бе съборен от бразилеца в наказателното поле, но главният съдия Волен Чинков не отсъди 11-метров наказателен удар.

ГОООЛ Гол за Берое дело на Рубен Бригидо в 46-ата минута – 0:1!

Кристиан Димитров увисна след дълга топка, а зад него Костадин Ничев не успя да изчисти по най-добрия начин. Така топката попадна в краката на Бригидо, който стреля право в ъгъла и остави Кайзер безпомощен.

В 56-ата минута Милен Желев стреля неточно към вратата на Ботев. В ответната атака Васил Шопов получи добро подаване от Тодор Неделев, нагласи си топката и стреля през шпагата на Никита Баранов, но Перниш успя да улови.

В 64-ата минута Берое удари втора греда в срещата. Директно от ъглов удар Педро Еуженио нацели напречната греда, а от последвалото разбъркване в наказателното поле не се стигна до гол.

В 88-ата минута Лъчезар Балтанов стреля от далечна дистанция, топката тупна пред плонжа на Душан Перниш, но вратарят успя да избие в ъглов удар. След него не последва нищо опасно за гостите.

Стартови състави:

Ботев Пд: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Еберт Кардосо, Радослав Терзиев, Васил Шопов, Тодор Неделев, Александър Тонев, Кристиан Добрев, Феребори Доре

Резерви: Иван Чворович, Джонатан Перейра, Лъчезар Балтанов, Лазар Марин, Радослав Апостолов, Запро Динев, Антон Карачанаков

Главен треньор: Николай Киров

Берое:: Душан Перниш, Милен Желев, Ерол Алкан, Александър Цветков, Мартин Камбуров, Иван Бандаловски, ЯЯ Меледже, Матеус Леони, Никита Баранов, Рубен Бригидо, Педро Еуженио

Резерви: Иван Гошев, Буомеска Бангна, Карлос Охене, Валентин Иванов, Александър Василев, Стоян Иванов, Иван Минчев

Главен треньор: Александър Томаш Томовски