Ботев ПловдивФутбол

Ботев Пд нямаше аргументи срещу Лудогорец, чака реванша за Купата

Ботев Пловдив не успя да спре лидера в Първа лига Лудогорец…

Момчетата на Николай Киров загубиха от разградчани с 0:3 в мач от четвъртия кръг от първата шестица.

Първото попадение реализира Драгош Григоре в 37-ата минута от дузпа. В 45-ата минута влезлият като резерва Якуб Шверчок удвои. Полякът реализира за втори път в 89-ата минута.

След този успех разликата между Лудогорец и втория в таблицата ЦСКА набъбва до 5 точки (след равенството на “армейците” срещу Левски, 0:0). “Зелените” са с актив от 70 точки, докато ЦСКА е с 65 т. Левски е трети с 59 пункта. Ботев Пд остава 4-ти с 47 точки.

Срещата започна с две опасности пред вратата на пловдивчани. Марселиньо имаше възможност да отбележи след центриране отляво, но не уцели добре топката. Малко по-късно Сисиньо шутира с левия крак. Кайзер обаче внимаваше и изби в корнер.

В отбора на “орлите” след контузия се завръща стражът Пламен Илиев. Аут за двубоя е Козмин Моци, който изтърпява наказание.

В 20-ата минута и Вандерсон опита късмета си. Адриан Попа финтира по лявото крило и центрира към своя съотборник. Бразилецът овладя и шутира, но топката бе парирана от играч на “канарчетата” и излезе в корнер.

Малко по-късно Клаудио Кешерю напусна принудително терена заради контузия. На негово място влезе Якуб Шверчок.

В 37-ата минута българският шампион излезе напред. Драгош Григоре се разписа от дузпа след нарушение на Кайзер срещу Марселиньо – 1:0!

В 45-ата минута Якуб Шверчок удвои с красиво попадение. Нападателят премина с лекота на скорост Ничев, след което същото направи и с Кайзер. Останал под ъгъл таранът опъна мрежата с прецизен удар по земя за 2:0.

76-ата минута Лудогорец създаде първото чисто голово положение за втората част. Попа се пусна по дясното крило и върна към Шварчок, който от чиста позиция прати топката над напречната греда.

Три минути по-късно Шверчок свали към Марселиньо, но бразилецът шутира слабо, като логично за Кайзер не бе проблем да се справи със ситуацията.
Малко преди това Ботев имаше възможност да осъществи контраатака, тъй като Анисе се подхлъзна. Антон Недялков обаче настигна Добрев и не позволи на “жълто-черните” да застрашат Пламен Илиев.

В 89-ата минута Шверчок се разписа за втори път, като голът отново бе на висота. Полякът пое топката, освободи се от играч на гостите и намери Марселиньо. Бразилецът му върна незабавно жеста, като го изведе на стрелкова позиция. Шверчок пусна кълбото по земя в далечния ъгъл за крайното – 3:0!

Стартови състави:

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Георги Терзиев, Светослав Дяков, Драгош Григоре, Клаудиу Кешеру, Яцек Горалски, Адриан Попа, Марселиньо, Вандерсон

Резерви: Ренан дос Сантос, Димо Бакалов, Станислав Манолев, Абел Анисе, Якуб Свиерчок, Джоди Лукоки, Серкан Юсеин

Главен Треньор: Стойчо Захариев Стоев

Ботев Пловдив: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Костадин Ничев, Лазар Енев Марин, Джонатан Перейра, Васил Шопов, Александър Тонев, Тодор Неделев, Феребори Доре, Кристиан Добрев

Резерви: Иван Чворович, Кристиан Димитров, Лъчезар Балтанов, Радослав Апостолов, Запро Динев, Еберт Кардосо, Антон Карачанаков

Главен Треньор: Николай Стоилов Киров