СНИМКИ: Тодор Неделев и никой друг! Петрович и Ботев Пд празнуват първи успех заедно

Ботев Пд и новият треньор Желко Петрович записаха първи успех през новия сезон в efbet Лига…

„Канарчетата“ надиграха трудно Дунав Русе с 3:1 у дома в среща от втория кръг на новата кампания в българския футболен елит. За „жълто-черните“ под светлината на прожекторите отново бе звездата Тодор Неделев, който реализира хеттрик (втори в неговата кариера).

Въпреки че Дунав поведе още в 22-ата минута чрез Георги Динков, след подаване от корнер, Неделев взе нещата в свои ръце и донесе успеха на Ботев Пд след един гол през първата и два през втората. При първите две попадения асистент на „осмицата“ бе лятната покупка Тейлон Кореа.

Първо, Неделев изравни в 36-ата минута, след като се озова сам срещу Благой Макенджиев. Малко след изтичането на час игра Тейлон отново намери Неделев в наказателното поле на съперника, а за лидера на домакините бе детска игра да реализира от няколко метра.

4 минути преди края Неделев завърши по прекрасен начин контра на своя тим след красив удар в долния ляв ъгъл на вратата на русенци.

Дебют за Ботев Пд направи хърватският атакуващ халф Марко Перван, който в по-голямата част от срещата изглеждаше плах и все още адаптиращ се към обстановката. Голям пропуск за домакините направи Тейлон в края на първата част, след като не успя да вкара на празна врата от два метра.

Все пак пловдивчани записаха първи успех за новия шампионат, след като в първия кръг тимът на Желко Петрович завърши при 0:0 с новака Арда Кърджали. В следващите си два мача „канарчетата“ гостуват на Левски и Етър Велико Търново.

Ботев Пд опита да наложи високо темпо с атаки по крилата. В 5-ата минута Филип Филипов получи хубав пас от средата на терена и премина противников играч. Центрирането му обаче не намери негов съотборник и топката излезе в корнер.

4 минути по-късно прекрасно диагонално подаване на Кристиян Димитров към Еберт Кардосо позволи на бразилеца да оползотвори празното пространство пред себе си по левия фланг. Кардосо вдигна хубаво с левия крак към Вутов. Вторият обаче не бе пласиран добре и отправи слаб удар, който бе изчистен от защитник на русенци.

В 13-ата минута Кардосо се озова на добра позиция за шут, след като топката му бе извадена пред наказателното поле, но ударът на бразилеца прелетя страшно далеч в аут.

60 секунди по-късно Неделев опита да изненада Благой Макенджиев с шут от дистанция, но топката попадна право в ръцете на стража на гостите.

В 18-ата минута Стефан Христов можеше да шокира съперника, след като получи по десния фланг на нападението на Дунав, влезе в наказателното поле и стреля по диагонал, но за късмет на домакините топката премина в аут.

В 20-ата бразилецът Тейлон Кореа получи своя първи голям шанс за гол. Неделев пусна страхотно подаване зад защитата на Дунав към бразилския си колега. Въпреки изгодната ситуация обаче, Тейлон не успя да матира Макенджиев, който остана спокоен и отрази в корнер.

ГОООЛ Георги Динков даде аванс на Дунав в 22-ата минута – 0:1!

Подаване от корен на Стефан Христов намери бранителя Динков, който с глава насочи ловко топката до десния страничен стълб. Георги Аргилашки не успя да излезе навреме и да боксира кълбото далеч пред своята врата.

В 33-ата минута Филипов се озова на прекрасна позиция за удар по диагонал от няколко метра, но лошият му шут извади топката в аут.

ГОООЛ Тодор Неделев изравни за Ботев Пд в 36-ата минута – 1:1!

Силна контраатака на домакините позволи на Тейлон да изскочи зад защитата на Дунав. Той обаче не успя да осъществи добро първо докосване и топката подскочи встрани. Все пак бразилецът успя да се обърне бързо и да намери Тодор Неделев, който тичаше успоредно с него. “Осмицата” се озова сам срещу Макенджиев и с мощен шут с левия крак вкара кълбото в горния ляв ъгъл на Дунав.

Две минути след това гостите можеха отново да излязат напред в резултата. Стефан Христов опита шут по диагонал от десетина метра, но Аргилашки улови. В 40-ата минута Ботев Пд пренесе действията в ответната половина, където Лъчезар Балтанов опита техничен прехвърлящ шут, но Макенджиев внимаваше, протегна ръка и изби в корнер.

В добавеното време Тейлон пропусна огромен шанс на празна врата. Хубава акция отдясно на наказателното поле позволи на Вутов да пусне на далечна греда към останалия сам Тейлон. Той обаче не успя да подложи добре крака си към бързата топка и я извади в аут.

В първите минути на втората част Ботев Пд потърси ранен втори гол. В 58-ата минута Вутов влезе устремено в наказателното поле на гостите, преодоля двама защитници и се озова сам срещу Макенджиев. Ударът му обаче бе в обсега на стража и той изби в корнер.

ГОООЛ Тодор Неделев вкара втория си гол в срещата в 62-ата минута – 2:1!

“Канарчетата” успяха да осъществят пълен обрат малко след изтичането на един час игра. Акция на домакините отляво позволи на Тейлон да се пребори с бранител на Дунав в наказателното поле на “драконите”. Почти от аутлинията бразилецът извади кълбото към линията на малкото наказателно поле, където бе Тодор Неделев. От тази позиция звездата на “жълто-черните” нямаше проблем да насочи в непокрития близък ъгъл на вратата на Макенджиев и да даде аванс на своите.

В 68-ата минута контраатака на домакините позволи на Неделев да напредне с топката в крака, след което да опита да комбинира с Тейлон пред вратата на Дунав. Топката обаче бе избита в корнер току пред краката на латиноамериканеца от Стефан Христов.

Малком след това Марко Перван шутира от границата на наказателното поле по диагонал, но право в ръцете на Благой Макенджиев. В 70-ата минута тройна комбинация – между Вутов, Тейлон и Неделев в нападение, позволи на последния да стреля, но стражът на русенци отново бе на място и улови.

В 78-ата минута Макенджиев отново изби умело шут на Неделев от средна дистанция. 5 минути по-късно Антонио Вутов направи фрапантен пропуск, след като бе изведен лице в лице с вратаря Макенджиев от Тодор Неделев.

ГОООЛ Тодор Неделев оформи своя хеттрик в 86-ата минута след прекрасен индивидуален рейд покрай бранителите на Дунав и шут в долния десен ъгъл на вратата на съперника – 3:1!

Ботев Пд: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнем, Тодор Неделев, Антонио Вутов (Родни Клустер 90’), Марко Перван (Станислав Шопов 79′), Тейлон Кореа (Кристиан Добрев 73′)

Резерви: Янко Георгиев, Родни Клустър, Кристиан Добрев, Станислав Шопов, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Антон Карачанаков

Главен Треньор: Желко Петрович

Дунав: Благой Макенджиев, Георги Динков, Мартин Ковачев, Илия Мунин (Ивайло Лазаров 46′), Михаил Милчев, Диян Димов, Иван Селеменев (Семедо 81′), Александър Исаевски, Самир Аясс, Стефан Христов, Ахмед Ахмедов

Резерви: Генадий Ганев, Ивайло Лазаров, Самуел Инкоом, Сандро Семедо, Фернандо Енрике, Кристиан Върбанов

Главен Треньор: Пламен Донев

Главен съдия: Николай Колев