АкадемикБаскетбол

6 от 6 за Академик Бултекс с Балканската лига

Академик Бултекс 99 няма спирка! Пловдивският баскетболен тима навърза 6 победи от 6 мача от началото на сезона в НБЛ и Балканската лига и 12 от общо 13 мача заедно с контролите.

Отборът на Асен Николов грабна трети успех в Балканската лига като гост на македонския Куманово и е едноличен лидер във временното класиране с пълен актив. Както и в шампионатната победа срещу Рилски спортист в събота в Пловдив и сега беше трудно – драма с продължения и 90:86 /21:20, 24:22, 24:21, 10:16, 11:7/ .

Студентите тръгнаха вихрено и поведоха с 10:0 и 15:2. Домакините успяха да се върнат още до края на първата четвърт. Последва нов аванс на Академик Бултекс 99 с 5-6 точки, но тройка със сирената го стопи само на 3 точки на почивката.

През втората част пловдивският тим отново диктуваше събитията и водеше комфортно с 6-7 точки, но в края Куманово се съвзе и вкара мача в продължение. В него гостите поведоха с 6 точки, македонците стопиха аванса само до 2 55 секунди преди края, но отличен пробив и кош на най-добрия в мача Мартин Дурчев сложи край на спора.

Той игра невероятно и бе най-резултатен в двубоя с 28 точки. Вкара 6 от 9 на тройката и наниза половината точни далечни стрелби за своя тим, които бяха общо 12 от 26 опита. Мануел Джонсън се отличи с 14 токи и 9 борби, Шакир Смит записа 13 точки, Айзея Юмипиг и Васил Михайлов – по 12. В събота Академик Бултекс 99 гостува на Балкан в мач от НБЛ.