СНИМКИ: Албания е в краката на „жълто-черните“ – Ботев (Пд) увековечи първата глава на европейската си епопея…

Отборът на Ботев (Пд) направи поредния си велик мач…

Тази вечер в горещата албанска столица Тирана „канарчетата“ започнаха с голям успех участието си в Лига Европа, след като направиха знаменит обрат и победиха местния Партизани с 3:1 в първи мач от първия предварителен кръг на надпреварата.

На ст.“Селман Стремаши“ началото бе болезнено за пловдивчани, които допуснаха гол още в 5-та минута, от нападателя на Партизани Джевахир Сукай, след колективна грешка в защита. По-добрата организация и уверените действия на момчетата на Николай Киров след инкасирането на попадение обаче върнаха гостите в двубоя.

Омар Косоко върна към живота „канарчетата“ с майсторски гол от над 20 метра в 27-та минута, а Тодор Неделев по идентичен начин, но през втората част (62‘), остави с отворени усти емоционалните албански привърженици на домакините. В края на срещата, абсолютно необезпокоявано, Омар Косоко направи кошмара за Партизани пълен след нов гол в 87-та минута.

След седмица в Бургас „жълто-черните“ ще трябва да затвърждават доброто си представяне от днес и да затворят сблъсъка с Партизани в мача реванш в Бургас.

Иначе Ботев (Пд) можеше да удсри съперника още във 2-та минута. Фелипе Бризола намери по прекрасен начин нахлуващия по левия фланг на атаката на “канарчетата” Крум Стоянов. Той надбяга един защитник на домакините и почти остана сам срещу вратаря на Партизани, но последното му докосване бе твърде тромаво и топката ми избяга напред.

ГОООЛ Джеварай Сукай открива за домакините в 5-та минута – 1:0!

Огромна грешка в дясната част на защитата на Ботев (Пд), където оперира Цветомир Панов, позволи на централния нападател Сукай да поеме топката малко пред границата на наказателното поле на “канарчетата” и почти необезпокояван да нанесе диагонален изстрел. Топката бе изключително трудна за спасяване и въпреки сериозните си габарити Иван Чворович не успя да я достигне и тя влезе в неговата врата.

В 8-та минута Тодор Неделев стреля от дистанция, но топката се отклони твърде много от целта и излезе в аут. В 21-а минута много силен изстрел на Неделев фронтално към вратата на Партизани, но Албан Ходжа внимаваше и успя да парира удара.

ГОООЛ Фамозен изстрел на Косоко от дистанция изравни резултата в 27-та минута – 1:1!

Грешка на Емилиан Вила позволи на “канарчетата” да овладеят топката в половината на Партизани. В крайна сметка тя достигна до Омар Косоко, който първо се засуети леко, но след това реши да стреля. Ударът бе от изключителна класа и не остави шансове на Албан Ходжа, който плонжира, но единствено видя как тя влита в горния му ляв ъгъл.

В 34-та минута Тодор Неделев стреля от пряк свободен удар, но параболичният му изстрел не успя да се оплете в горния десен ъгъл на вратата на албанците, тъй като Ходжа отново бе на мястото си и спаси.

Нова добра възможност за Ботев (Пд) в 39-та минута. Омар Косоко се добра до топката в наказателното поле на Партизани. Французинът стреля много силно по диагонал, но нямаше късмет и топката се отби от външната страна на дясната греда и излезе в аут.

В 57-та минута Крум Стоянов стреля много опасно в горния десен ъгъл на вратата на албанците, но Ходжа се намеси убедително и спаси.

ГОООЛ Поетичен гол на Тодор Неделев в 62-та минута – 1:2!

Халдът на Ботев (Пд) пое топката в средата на половината на Партизани, напредна леко и с фамозен изстрел по диагонал на средна височина не остави шансове на Албан Ходжа за 2:1 за своя тим.

В 75-та минута Балтанов стреля от фаул, но право в ръцете на Ходжа. 10 минути след това и Сукай стерля от фаул, но Чворович спаси.

ГОООЛ Косоко затвори мача с нов гол в 87-та минута – 1:3!

Косоко надбяга цялата защита на Партизани, преодоля вратаря и направи кошмара за домакините пълен тази вечер в Тирана.

Ето ги и стартовите състави над двата отбора:

Партизани: Албан Ходжа, Идриз Батиа, Ментор Мезрекай (Фили 63′), Бларим Катобели, Лоренк Траши, Хейахир Сукай, Лабинот Ибрахими, Арбнор Фазулаху, Содия Атанда, Джерхард Прогни (Юрген Барди 54′), Емилиян Вила (Джиджиуа 74′)