Болезнената неефективност пред гола и хаотичната защита продължиха да тровят живота на “канарчетата” в Турция

Отборът на Ботев (Пд) загуби тежко втората си контролна среща от лагера в Турция.

“Канарчетата” отстпъиха с 0:3 на унгарския Пекси в двубой, игран този следобед в на терена на хотел “Аркадия” в местността Белек, Турция, във втората си проверка от зимния си лагер в южната ни съседка.

Въпреки че съперника на “жълто-чените” нямаше много положения пред себе си, той успя да реализира открилите му се шансове и така с 3-4 удара вкара 3 гола. Пловдивчани от своя страна отново, както и в предишния мач с Хонвед (2:0), бяха по-активния отбор, но и тук липсата на сработеност в състава и болезнената неефективност пред гола не им позолиха да се представят на по-добро ниво.

Множеството грешки в ботевистката защита обаче позволиха на съперника да достигне без особени затрудения до попадения. Иначе в тутлярния състав неофициален дебют за “жълто-черните” направиха новите попълнения Атонио Вутов и вратарят Иван Чворович. В първата си проверка на турска земя Ботев (Пд) остъпи на друг унгарски отбор – Хонвед с 2:0.

Срещата започна равностойно, като първият удар по посока една от двете врати дойде едва в 18-та минута. Тогава Антонио Вутове центрира от левия фалнг, а Милко Георгиев засече с глава. Топката обаче премина над напречната греда на вратата на унгарците.

В 20-та минута Серкан намери с отличен пас включилия се по десния фланг Цветомир Панов. Десният защитник навлезе в наказателното поле на съперника и технично преодоля противник. След това опита подаване зад защитата на унгарците, които обаче се справиха с опасната ситуация пред вратата си.

ГОООЛ Отборът на Пекси поведе в 27-та минута – 0:1!

“Канарчетата” допуснха лек гол малко след преполовяването на първата част. След центриране от фаул всички футболисти в наказателното поле се разминаха с топката, но тя се отклони от страничната греда и влезе във вратата на пловдивчани.

Тодор Неделев опита удар от далечно разстояние, който бе уловен без особени проблеми за вратаря на унгарския отбор. В 40-та минута след продължителна атака на Ботев (Пд) Омар Косоко проби в наказателното поле на съперника и опита удар от малък ъгъл. Топката обаче се спря в ръцете на стража на Пекси.

В последното действие на първата част Антонио Вутов бе близо до октирването на головата си сметка за новия си отбор. Дълъг пас към откри Милко Георгиев по левия фланг. Той центрира към Антонио Вутов, който стреля, но само сантиметри не достигнаха на младия суперталант да засече кженото кълбо във вратата на унгарците.

Начало на втората част!

На почивката старши треньорът на “канарчетата” Николай Киров извърши пет промени в своя състав. На мястото на Иван Чворович в игра се появи Георги Георгиев, на мястото на Радослав Терзиев – Кристиан Димитров, Лазар Марин – Крум Стоянов, Милко Георгиев – Борис Тютюков, а Антонио Вутов отстъпи мястото си на Иван Кирев.

В 50-та минута след ъглов удар и недобре избита топка, футболист на унгарския отбор стреля над напречната греда от около 15 метра.

ГОООЛ Унгарците от Пекси увеличиха прединаната си 57-та минута – 0:2!

След центриране футболист на унгарския отбор свали топката с глава на свой съотборник и той с директен изстрел прати топката в мрежата на Георгиев.

ГОООЛ Георги Георгиев допуска нов гол във вратата си, а резултатът става класически в 61-та минута – 0:3!

Груба грешка на Меледже пред наказателното поле позволи на унгарците да се доберат до трети гол.

В 71-та минута Тошко Неделев премина през двама защитници и стреля силно, но топката единствено профуча покрай вратата.

В 69-та минута Крум Стоянов центрира ниско в наказателното поле, а Иван Кирев стреля от движение встрани от вратата. Две минути след това влезлият минути преди това като смяна Рангел Игнатов отправи силен удар извън наказателното поле, но вратарят на унгарците изби в ъглов удар.