СНИМКИ и ВИДЕО: Пак голям мач на Лаута! Свиреп голов хикс без малко да съсече главата на шампиона!

Отборът на Локомотив (Пд) направи поредния си изключително силен мач срещу 5-кратния шампион на България Лудогорец и завърши при равенство 2:2 в среща от петия кръг на Първа лига.

В двубоя, игран на стадиона в пловдивския парк “Лаута”, третият гол на Мартин Камбуров от началото на новия сезон даде преднина на „смърфовете“ в 24-минута на срещата и до голяма степен материализира силната игра на пловдивчани през първата част.

IMG_6137

Два гола на шампионите в средата на второто полувреме, дело на Игор Пластун в 53-та и Клаудиу Кешеру в 73-та минута, отнеха от ентусиазма на всички в „черно-бяло“ на стадиона, но приказно изпълнение на Симеон Райков от пряк свободен удар, 5 минути преди края на срещата, върна надеждите на пловдивчани.

За повече обаче те нямаха сили, измъквайки точка на шампиона с третото си равенство от началото на новия сезон.

След тази победа Локомотив (Пд) остава на 9-та позиция с актив от 6т., докато Лудогорец е 6-ти със 7т.

kamburov gol ludogorets

Срещата започна добре за домакините. 5 минути след нейното начало те организираха много добра атака, който без малко да изненда шампионите. Пас на Дани Кики през центъра изведе Веселин Марчев по левия фланг. Крилото навлезе в наказателното поле, преодоля технинично един футболист и стреля към вратата на Владо Стоянов. Топката обаче излезтя далеч в аут.

Техничен удар на Марселиньо от над 20 метра не успя да затрудни Илко Пиргов, след като топката прелетя далеч над неговата врата.

ГОООЛ Мартин Камбуров вдигна на крака феновете по трибуните на ст.”Локомотив” в 24-та минута – 1:0!

Футболистите на Локомотив (Пд) предвидливо опипаха почвата в първите минути на срещата с няколко обходни действия около наказателното поле на разградчани. В 24-та минута обаче “смърфовете” не простиха дупката в защитата на своя съперник и след едно прекрасно центриране отлевия откриха резултаат.

Пробилият отляво Иван Горанов центрира към наказателното поле на Лудогорец. Там Дани Кики бе оставен сам и успя да свали с глава за, нахлулия мощно към точката на дузпата, Мартин Камбуров, който с мощен шут буквално “скъса” мрежата на Владо Стоянов за 1:0!

Димитър Везалов стреля без подготовка в 34-та минута след центриране на Дани Кики от пряк свободен удар. Топката обаче бе изпратена много силно, но не и точно към вратата на Стоянов.

rainov ludogorets

Първа добра възможност за Локомотив (Пд) през втората част. Мартин Камбуров стреля силно от пряк свободен удар в 51-та минута, но топката се отби в крак на защитник и излетя далеч напред.

Минута след това Кишада отправи точен удар към Пиргов, но не успя да затрудни стража на пловдивчани.

ГОООЛ Игор Пластун изравни в полза на Лудогорец в 54-та минута – 1:1!

По-активните действия на разградчани в началните минути на втората част им помогнаха да се доберат до равенството.

Центриране на Вандерсон от пряк свободен удар качи топката върху главата на Игор Пластун, който с лекота засече във вратата на Пирго. Вратарят на “смърфовете” сякаш увисна и не успя да се намеси по най-добрия начин. Футболистите на Локомотив (Пд) имаха претенции за засада, но такава няма.

IMG_6215

Изключителен шанс се откри пред Вандерсон в 63-та минута. Той се озова сам срещу Пиргов, диагонално на неговата врата. Бразилецът обаче прибърза и с мощен удар опъна мрежата на “черно-бялата” врата от външната й страна.

Силен удар на Дани Кики от около 20 метра форнатално на вратата на Лудогорец. Владо Стоянов обаче бе на място и улови.

ГОООЛ Кешеру направи пълен обрат в полза на Лудогорец в 73-та минута – 1:2!

Отлична акция на Лудогорец в предни позиции, след която Кафу изведе Вандерсон, който пусна на Кешеру успоредно на голлинията. За последния не бе проблем да опъне опразнената мрежа пред себе си.

Лудогорец не спря набезите си към вратата на Локомотив (Пд), въпреки пълния обрат в срещата. Клаудиу Кешеру отправи много силен удар в 81-та минута към вратата на Пиргов, но стражът следеше играта и боксира.

IMG_6217

ГОООЛ Симеон Райков изравни за 2:2 в 86-та минута – 2:2!

Страхтно изпълнение на пряк свободен удар отстрана на влезлия като смяна Симеон Райков. От около 20 метра той шутира мощно, топката тупна коварно пред Владо Стоянов и влетя в неговата мрежа.

Нов шанс се откри пред Симеон Райков в 90-та мнута, при който крилото стреля от границата на пеналта, но спечели единствено корнер, след като топката се отклони в крак на играч от Лудогорец.

Стартови състави на двата отбора, предадени от репортер на TribunaPlovdiv от ст.”Локомотив”:

Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Димитър Везалов, Кирил Котев, Георги Вълчев, Иван Горанов, Мартин Райнов, Ванчо Траянов, Дани Кики (Димитър Велковски 82′), Веселин Марчев (Сиемон Райков 77′), Парвиз Умарбаев (Димо Бакалов 61′), Мартин Камбуров

Старши треньор: Илиан Илиев

Лудогорец: Стоянов, Натанаел, Пластун, Хосе Паломино, Сисиньо, Саша, Марселиньо, Вандерсон, Мисиджан (Клаудиу Кешеру 54′), Кишада (Густаво Кампаняро  76′), Кафу

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Главен съдия: Станислав Ставров