СНИМКИ: Тъжна нощ на „Лаута“! Локомотивската мечта за Европа се счупи на хиляди парченца…

Мечтата на Локомотив (Пд) за Европа се разби на парчета тази вечер на „Лаута“…

В изключително драматичен мач днес „смърфовете“ на Бруно Акрапович не успяха да задържат аванса си от два чисти гола и завършиха при 2:2 след продължения с тима на Черно море в 1/2 финалната среща реванш от „Втората осмица“.

При успех днес пловдивчани щяха да се изправят срещу третия в „Първата шестица“ в един мач, който да определи един от участници в турнира Лига Европа. Преднината от 2:1 за „моряците“ от първия мач във Варна обаче се оказа непреодолима за „черно-белите“ след 120 минути днес у дома и така “моряците” спечелиха сблъсъка с общ резултат 4:3.

Филип Михалевич възбуди рядко срещан празник на “Лаута” през този сезон, след като реализира две попадения през първата част. Хърватинът се разписа в 12-та и 42-та минута след две много силни флангови атаки отляво на своите съотборници. Това обаче сякаш успкои прекалено много Бруно Акрапович, който, поради сериозния разход на енергия през първата част на своите играчи, се върнаха в своята половина в началните минути на втората. Това до някъде подхлъзна домакините, които бяха наказнаи от резервата Марек Кузма 20 минути преди края на двубоя – попадение, което вкара двубоя в продължения.

Там варненци стояха много по-стабилно и уверено, най-вече физически, което в крайна сметка доведе и до втори гол за тях – дело на Даниел Димов 102-та минута.

На 1/4 финала “смърфовете” отстраниха Славия с общ резултат 6:1, но спряха своя поход към европейските клубни турнири за този сезон днес срещу Черно море на бившия “черно-бял” наставник Илиан Илиев. Така пловдивчани ще завършат на 8-мо място

Локомотив (Пд) започна силно двубоя. Още в 3-та минута “смърфовете” имаха право да изпълнят корнер отдясно на своята атака. Центрирането на Марчев намери Езе на границата на вратарското поле, който с глава затрудни Макенджиев, който обаче улови кълбото в плонжа си.

8 минути по-късно “смърфовете” отново бяха близо до попадение. Езе от своята половина намери зад защитата на “моряците” Михалевич, който се измъкна само срещу стража на съперника. Ударът му с десния крак обаче бе неточен и той премина покрай вратата на гостите.

ГООООЛ Филип Михалевич откри за Локомотив (Пд) в 12-та минута – 1:0!

“Черно-белите” материализираха първоначалния си натиск малко след изтичането на десетата минута на срещата. Атака отляво на домакините остана неразгадана за отбраната на “зелените”, като Елитон се измъкна на дрибъл в наказателното поле, след прецизен пас на Мустафа, и пусна успореден полувисок пас на първа греда. Там Михалевич бе намерил най-добрата позиция и прекрасен удар с глава даде преднината на своя отбор.

Даниел Димов стреля с глава след подаване от корнер, след като Милина се размина с топката, но тя излезе в аут. Малко след това Хасани пробва мощен шут от далечно разстояние, но топката излезе в аут.

ГООООЛ Филип Михалевич удвои за Локомотив (Пд) в 41-та минута – 2:0!

След първото си попадение “черно-белите” поуспокоиха играта си и намалиха своята агресия, но “моряците” така да се доберат до изравняване. Това даде шанс на “смърфовете” постепенно отново да заходят по фланговете към вратата на Черно море. Именно при една такава акция, отново отляво, Банович и Елитон успяха да изнесат топката към Михалевич около “точката на дузпата”. Хръватинът пак бе на точното място и с премерен удар, под плонжа на Макенджиев, донесе втория гол за “смърфовете”.

Втората част започна твърде спокойно и за двата тима, като домакините се прибраха в своята половина, докато съперникът притисна пловдивчани в опит да вкара попадения.

ГООООЛ Марек Кузма намали за Черно море в 71-та минута – 2:1!

Чак след 20 минути натиск “зелените” стигнаха до гол, след като Ндунгала опита шут с левия крак от около границата наказателното поле на “черно-белите”. Топката се отби в дясната греда, а на точното място бе Марек Кузма, който допълни във вратата на Локомотив (Пд).

Малко след попадението Райков имаше шанс да охлади нацяло ентусиазма на съперника, след като имаше шанс да изпълни пряк свободен удар от удобна позиция, малко пред дъгата на наказателното поле на варненци. Много силният удар на Райков обаче прелетя над вратата на Макенджиев.

В 83-та минута Георги Илиев опита късмета си над 25 метра със силен удар, но топката мина встрани от лявата греда на Милина. В добавеното време на срещата Езе изчисти топката от голлинията след удар на Ндунгала, който прехвърли Милина.

В последния етюд на двубоя Райков стреля от пряк свободен удар към сглопката между левия стълб и напречната греда, но Макенджиев докосна кълбото. Това отби топката към горната греда, преди тя да излети напред.

След като редовното време завърши при идентичен резултат като този от първата среща – победа с 2:1 за домакини, сблъсъкът трябваше да се с две продължения от по 15 минути, или евентуално дузпи.

Михалевич бе изведен добре отдясно на атаката на Локомотив (Пд) в 96-та минута. Хърватинът бе затворен от Хасани, но все пак той реши да стреля от малък ъгъл – резултатът бе крайно незадоволителен.

В 101-та минута Ндунгала напредна със силен дрибъл отляво към центъра, където нито един “черно-бял” играч нямаше сили да го спре. Играчът на варненци си совободи пространство за удар и шутира, но кълбото излезе в аут.

ГООООЛ Даниел Димов изравни резултата в 102-та минута – 2:2!

Черно море се добра до така ценния гол 3 минути преди края на първото продължение, след като Георги Божилов задържа отдясно на атаката на своя тим, след което реши да центрира към полето на Милина. Там отново нямаше играч на домакините, който да изчисти кълбото, а добре пласирания Даниел Димов го заби покрай стража на пловдивчани.

Локомотив (Пд): Антони Милина, Димитър Везалов (Янко Ангелов 46′), Стивън Езе, Мустафа Абдулахи, Димитър Велковски, Игор Банович, Филип Михалевич, Абделхаким Буна, Веселин Марчев (Петър Главчев 83′), Парвиз Абдуллоевич Умарбаев, Елитон (Симеон Райков 62′)