3 победи на Разпети петък за юношите на Ботев

Юношите на Ботев постигнаха три победи в трите си срещи в петия ден от Страстната седмица. На Разпети петък “канарчетата” спечелиха срещите си от първенствата при наборите 98, 2000 и 2001. След изиграването на двубоите, всички юноши от “жълто-черната” школа бяха пуснати в кратка ваканция до вторник, когато ще подновят тренировъчни занимания.

При набор 98 “жълто-черните” победиха с 3:0 като гост Атлетик. Непрестанният дъжд направи терена на стадиона в Куклен тежък за игра и двата тима бяха затруднени от условията. Първата част завърши без голове, но след почивката с два гола на Йосиф Табаков и един на Милко Георгиев възпитаниците на Иван Кочев се поздравиха с победата. Двата тима завършиха двубоя с по 10 души, след като Милко Георгиев и футболист на домакините бяха изгонени за втори жълти картони.

При набор 2000 “канарчетата” също спечелиха с класическото 3:0 при визитата си в Карлово на местния Левски. “Жълто-черните” доминираха тотално и освен отбелязаните 3 гола на 4 пъти удариха греди, а освен това изтърваха и още положения. Първото попадение бе дело на Васил Стоянов, а до почивката резултатът стана 2:0 след изключително красив гол на Никола Попов, който се разписа с удар от 22 метра. Крайният резултат бе оформен от Симеон Дидов в 45-ата минута.

При набор 2001, на изкуствения терен в Коматево, Ботев победи с 4:2 Асеновец. “Канарчетата” поведоха с 2:0, а след този резултат наставникът на домакините Стефан Стоянов извърши множество промени и играта се поизравни, но “канарчетата” стигнаха до трети гол. След това гостите успяха да върнат две попадения, но малко преди края ботевистите отбелязаха и четвърто попадение. На два пъти се разписа Тошко Пашомов, а останалите попадения бяха вкарани от Габриел Земярски и Димитър Тонев.