ВолейболИз градаМарица - жени

Марица започна с труден успех Купа Пловдив

Марица започна с изстрадана победа след обран в първия си мач на международния турнир за Купа Пловдив 2017. Кършиякалийки надвиха румънския Динамо (Букурещ) с 3:2 (17:25, 25:15, 16:25, 25:16, 15:11) след 112 минути игра в зала „Колодрума”.

Жълто-сините влязоха сковано в двубоя и успяха да поддържат равновесие само до първото техническо прекъсване. С по-добра защита и по-резултатно нападение Динамо наложи превес и спечели частта с убедителното 25:17. Във втория гейм се разигра разпределителката Кристина Чешляр, а Десислава Николова бе неудържима в атака. Отлично се включи от ъгъла и Симона Димитрова с перфектен принос за крайното 25:15.

Превъзходната игра на румънската разпределителка Бианка Пашка и многото брак в играта на Жълто-сините в третия гейм отново наклониха везните в полза на Динамо – 25:16. Виктория Григорова беше безпогрешна с атаката през центъра в четвъртия гейм. Чудесно и пригласяше диагоналът Симона Димитрова, а Нася Димитрова стегна блокадата. Марица наложи надмощие и изравни резултата след 25:16. Румънките влязоха в тайбрека с повече хладнокръвие и бързо натрупаха аванс. Навременно прекъсване, поискано от Иван Петков, върна концентрацията на пловдивчанки и те успяха да изравнят. Нещата продължиха равностойно до 11:10, след което вдъхновените от неспирната подкрепа на феновете домакини щурмуваха победата с пет поредни точки за 15:11.

Топреализатор на мача стана Кремена Каменова с 21 точки, следвана от Симона Димитрова и четворката на Динамо Аделина Унгуряну с по 16.

Преди официалното откриване на състезанието с мажоретки и духова музика, на което бе представен и женският състав на българските шампионки за новия сезон, гръцкият Олимпиакос (Пирея) надигра румънския КСМ Букурещ (Букурещ) с 3:1 (30:28, 20:25, 25:21, 25:14) в първия двубой от надпреварата.

КСМ започна по-добре мача и поведе в резултата със солидна преднина. Постепенно Олимпиакос успя да изравни, да вкара гейма в добавено време и дори да спечели с драматично 30:28. Във втората част румънките подобриха играта си на блокада и я взеха с комфортното 25:20. В следващите два гейма гръцкият тим пое контрол на терена и след 25:21 и 25:14 спечели мача с 3:1.

Топреализатор стана германският диагонал на Олимпиакос Заскиа Хипе с 20 точки. Най-резултатна за КСМ Букурещ бе украинката Ирина Трушкина с 16 точки.