Виктория Волей - мъжеВолейболНационалиПловдивчани

Юношите загубиха първия гейм, но след това не оставиха шансове на Дания

Национален отбор на България юноши младша възраст победиха с 3:1 Дания в първата си среща от европейските квалификации, които се играят в зала “Христо Ботев” в София.

Юношите водени от пловдивския специалист Драган Иванов започнаха лошо двубоя и загубиха първия гейм с 25:23, а след това във втория гейм до 18:16 за Дания датчаните имаха контрол на гейма, но именно след това започна пълния обрат. Нашите изравниха и взеха гейма с 25:23, а след това бяха безпощадни в следващите два гейма 25:11 и 25:17.

От 4-та пловдивчани в състава и 4-та започнаха като титуляри. Димитър Узунов записа 14 точки, а Ивайло Иванов беше най-резултатен с 21. Стефан Иванов добави 13, а Георги Димитров се отчете с 5.

България: Димитър Узунов, Ивайло Иванов, Стефан Иванов, Алекс Грозданов, Радослав Парапунов, Георги Димитров, Кирил Котев – либеро (Ивайло Калев, Цветелин Цветанов, Николай Манчев)

Следващата среща на юношите е утре от 18:30ч. срещу Словения отново в зала “Христо Ботев” в София.