ФК ЕвроколежФутбол

Шест гола в мача между Евроколеж и Куклен

ФК Евроколеж и Атлетик Куклен не успяха да се победят в мач от 6-тия кръг на трета лига и завършиха 3:3. Освен с шестте гола колежани удариха и три греди.
Отборът на Куклен откри резултата след разбъркване в наказателното поле на Апостол Стоянов, като Димитър Джонджоров стреля топката в долния ляв ъгъл – 0:1.

Колежани отвърнаха в следващата атака, когато Мирослав Караилиев беше изведен в наказателното поле срещу Емил Данчев. След центрирането му Николай Николов с глава изравни.

В 24-ата минута Александър Иванов игра с ръка в наказателното поле, а съдията Краевски отсъди дузпа. Бившият играч на Евроколеж Станимир Ковачев вкара под гредата за 1:2.

Десет минути след това Куклен взеха конфортен аванс в резултата с удар от наказателното поле на Джонджоров – 1:3.

Изкаралият проби в тима на Манчесър Сити – Серафим Михайлов намали. Той беше изведен сам срещу Данчев и с хубав удар вкара за 2:3.

Само минута преди почивката резултатът можеше да бъде изравнен, но Сезгин Четин пропусна сам срещу Емил Данчев. Единственото попадение през второто попадение падна в 83-ата минута, когато Четин нахлу от ляво в наказателното поле и намери Серафим Михайлов, който от два метра изравни резултата.

В последната минута от даденото продължение “колежани” имаха претенции за дузпа, но съдията не ги отрази. Серафим Михайлов се опита да стреля във врата, но беше съборен на земята от играч на гостите, но съдията не свири нарушение и така двата тима разделиха точките.

Така колежани останаха на 16-а позиция с три точки, колкото има и 17-ия Димитровград, а Куклен са осми с 8 точки. В следващият кръг Евроколеж гостува на Свиленград.

Евроколеж – Атлетик 3:3
Голмайстори: 0:1 Димитър Джонджоров (18), 1:1 Николай Николов (20), 1:2 Станимир Ковачев (25-дузпа), 1:3 Димитър Джонджоров (35), 3:3 Серафим Михайлов (43, 83)

снимка: страницата на Евроколеж