Шведи разгромиха Локомотив, бой прекрати срещата 6 минути преди края

Локомотив загуби тежко от ИФК Гьотеборг с 4:0 в полуфинална среща от турнира Марбея къп. Така Локомотив ще играе на 6 февруари с китайския Гуанджоу, който е шампион на Азия, а треньор е легендата Марчело Липи.

В 3-та минута Здравко Лазаров стреля от фаул, но в аут. В 23-та минута шведския тим стигна до първа голова възможност, новото попълнение на Локомотив Намуши сбърка и позволи на Енгвал да му открадне топката, играчът проби и стреля, но Акалски успя да избие в корнер.

В 26-та минута 17-годишният Густав Енгвал пропусна да открие на два пъти, първо той излезе сам срещу Акалски, който успя да избие с крак, а при втория младокът не успя да насочи топката в опразнената врата. Малко по-късно Хилмар Йонсон уцели гредата, след като засече центрира от корнер с глава.

В 30-та минута след изпълнение на корнер няколко играчи скочиха и съдията на срещата отсъди дузпа, която беше реализирана от Дариян Боянич. Секунди по-късно Дариян Боянич центрира остро, а Ларс Вибе беше изпуснат от защитата на Локомотив и от близко разстояние направи резултата 2:0.

В края на полувремето Лудвиг Аугустинсон уцели напречната греда.

В 66-та минута Ларс Вибе отправи удар от воле, което не намери очертанията на вратата. Секунди по-късно Енгвал направи нови два пропуска, първо той уцели напречната греда, а след това пропусна стреля в аут.

В 72-та минута Енгвал все пак се разписа, след като като Вибе го намери добре и го изведе сам срещу Акалски.

В 80-та минута резултата стана 4:0 за шведите, след многоходова атака Аугустинсон беше изеден и вкара четвърти гол във вратата на Акалски.

В 84-та минута се стигна до спречкване между резервните скамейки на двата отбора образува се меле и съдията предсрочно прекрати срещата.

На 6-ти февруари Локомотив ще играе за 3-то място в турнира срещу китайския Гуанджоу.

Локомотив – ИФК Гьотеборг 0:4

Голмайстори: 0:1 Дариян Боянич 29 мин. дузпа 0:2 Ларс Вибе 31 мин. 0:3 Густав Енгвал 72 мин. 0:4  Лудвиг Аугустинсон 79 мин.

Локомотив: Кирил Акалски, Костадин Марков, Асен Георгиев, Тихомир Трифонов, Ангел Йошев, Стелиос Илиадис, Амед Намуши, Александър Якимов, Станислав Маламов, Здравко Лазаров, Жозеф Мендес (Валери Георгиев, Александър Тунчев, Йордан Тодоров, Диего Фераресо, Аласан Н’Дайе, Дани Кики, Тижани Белаид, Мартин Камбуров, Крис Гади)