“Черно-белият” кошмар за Ботев Пд не свършва – бивш “смърф” попари “канарчетата” във Варна

Ботев Пд записа втора загуба в рамките на няколко дни. След загубения финал за Купата на България от градския съперник Локомотив Пд (0:1), сега момчетата на Николай Киров отстъпиха и на Черно море в среща от 34-ия кръг на Първа лига – 0:1.

Единственото попадение в двубоя, игран на стадион “Тича” във Варна, бе дело на бившия футболист на Локомотив Пд – Дани Кики.

Тази победа позволи на Черно море да измести Ботев Пд и да се изкачи до 5-ата позиция с 51 точки. “Канарчетата” са 6-ти с 50 т.

Срещата започна отлично за домакините. След само 120 секунди игра Дани Кики откри резултата на “Тича”. Родриго проби отляво, след което центрира в наказателното поле към бившия футболист на Локо (Пловдив), който прати коженото кълбо в мрежата на Даниел Кайзер.

В 12-ата минута Ндонгала опита шут от дистанция, но топката попадна в тялото на Димитър Пиргов.

В 30-ата минута Антонио Вутов също опита да се разпише, но кълбото премина встрани от целта. В 39-ата минута Ндонгала опита акробатичен удар, но той бе твърде неточен. Секунди по-късното отново Ндонгала отправи изстрел към вратата на “жълто-черните”, но отново не успя да забие първия си гол в срещата.

В 44-ата минута Тодор Неделев отправи първи точен удар, но шутът бе много слаб, за да затрудни Георги Китанов.

В 56-ата минута Неделев отправи страхотен шут по диагонала, но стражът на домакините боксира топката в ъглов удар. В 67-ата минута Патрик Андраде се отличи с много добра намеса в защита. Топката бе ценрирана към резервата Александър Тонев, но в последния момент Андраде успя да изчисти.

В 83-ата минута Георги Илиев опита да се разпише с удар от фаул, но топката се удари в стената и Кайзер улови. Пет минути по-късно Мартин Минчев засече подаване с глава от корнер, но кълбото премина на сантиметри целта. Това бе и последната интересна ситуация на стадион “Тича”.

В следващия кръг “моряците” приемат Берое, а Ботев ще се изправи срещу Лудогорец в Пловдив.

Стартови състави:

Черно море: 36. Китанов, 6. Попов, 33. Енчев, 4. Генев, 17. Костадинов, 38. Ндонгала, 7. Андраде, 99. Кики, 71. Панайотов, 72. Енрике, 11. Жоржиньо

Старши треньор: Илиан Илиев

Ботев Пд: 22. Кайзер, 28. Филипов, 3. Пиргов, 2. Перейра, 66. Кардосо, 26. Апостолов, 16. Шопов, 8. Неделев, 39. Вутов, 11. Добрев, 39. Доре