ЦСКА пречупи Локомотив през второто полувреме

Локомотив Пловдив загуби при гостуването си на ЦСКА с 2:0. “Смърфовете” изиграха добро първо полувреме, в което вратарят Александър Витанов спаси няколко чисти положения, а Дани Кики удари греда. През втората част Марин Оршулич откри, а Аурелиан Йоахим оформи крайното 2:0.

ЦСКА започна по-добре двубоя и още във втората минута Тони Силва принуди Витанов да избива в корнер. След изпълнението Маркиньос стреля с глава, но Витанов успя да улови.

В 6-та минута Маркиньос стреля от фаул, но Витанов отново се намеси чудесно и изби.

В 22-та минута Дани Кики отправи удар от дистанция, който срещна напречната греда на ЦСКА, а при добавката Георги Стефанов вкара, но беше в положение на засада и голът беше отменен.

Последва удар на Тони Силва, който премина в аут.

В последните секунди на първата част Силва изведе сам срещу Витанов Буш, който стреля право в стража на Локомотив и той отрази.

В 57-та минута Буш отправи удар от границата на пеналта, който премина в аут.

В 58-та минута ЦСКА отри резултата, след като Якимов отклони топката след изпълнение на корнер, а Марин Оршулич с коляно успя да засече за 1:0.

В 85-та минута ЦСКА удвои преднината си, след като Аурелиан Йоахим засече центриране от фаул на Хуан Фелипе с глава и не остави шансове на Витанов за 2:0.

С тази загуба Локомотив остана 9-ти с 20 точки, а ЦСКА си върна лидерската позиция с 41 точки на 3 пред втория Лудогорец.