АкадемикБаскетбол

ЦСКА нанесе първа домакинска загуба на Академик и втора поредна в НБЛ

Академик загуби първото си домакинство за новия сезон от БК ЦСКА София с 87:70 в среща от втория кръг в Sesame Национална Баскетболна Лига.

Първата четвърт завърши с точка преднина за ЦСКА при 18:17. Втората ЦСКА спечели с 33:13 и така на полувремето резулатът беше 51:30.

Академик спечели третата четвърт с 19:15. Пловдивчани спечелиха с 21:19 последната четвърт. Тайлър Криймър стана най-резултатен с 15 точки, а Кръстомир Михов, Джъстин МкКол, Джейлън Минет с по 11 точки.

За ЦСКА Георги Боянов завърши с най-много точки – 20 точки. За MVP на двубоя беше обявен Калеб Уесън от ЦСКА. В следващия кръг на 20 октомври Академик ще е домакин на Ямбол.