Фалстарт за Локомотив, допусна обрат край морето

Отборът на Локомотив (Пловдив) започна със загуба новият сезон в българското футболно първенство.

При гостуването си в първия кръг на шампионата, ”черно-белите” допуснаха пълен обрат до 3:1 от Черно море.

Пловдивчани вкараха ранен първи гол дело на Анте Аралица, но след това допуснаха гол до полувремето, което завърши 1:1. След подновяването, ”моряците” вкараха в 51-ата минута, а Димитър Илиев си отбеляза автогол за 3:1, който тотално довърши надеждите на “смърфовете” за нещо в тази среща.

В първите 10 минути на двубоя, двата отбора не създадоха нищо впечатляващо.

Локомотив успя да поведе в 15-ата минута на срещата. Голмайстор за ”черно-белите” бе Анте Аралица. След центриране от корнер на Георги Илиев, Аралица засече с глава за 1:0.

Десет минути след гола, бившият играч на ”моряци”, сега носещ екипа на пловдивчани стреля опасно от извън наказателното поле, но Дюлгеров изби.

В 30-ата минута, домакините успяха да възстановят равенството след груба, груба грешка в защитата на Локомотив. Аристоте Ндонгала получи кълбото след пас отляво и отбеляза, след като бе оставен комфортно от играчите на гостите.

След изравнителния гол Черно море имаше два идеални шанса да поведе в резултата, като Родриго бе най-близо до попадението 4 минути преди края на първото полувреме.

Така за първите 45 минути нови попадения не паднаха и двата отбора се разделиха при равенство 1:1.

Начало на втората част!

Шест минути след началото на второто полувреме, Исмаил Иса вкара дебютното си попадение за ”моряците”. Той бе изведен от Васил Панайотов в предни позици, а след това Стивън Езе не успя да го опази и Иса отбеляза в близкия ъгъл на Мартин Луков.

В 65-ата минута, Бруно Акрапович реши, че е време за промени. След като преди минути Архан Исуф бе излязал на мястото на Елитон Жуниор, сега Ален Ожболт влезе на мястото на Умарбаев.

Смяната обаче едва ли щеше да помогне, след като само 120 секунди след това, Димитър Илиев си отбеляза автогол и Черно море поведе с 3:1.

След гола, Мартин Луков на още два пъти вадеше отбора си от трудни ситуации. Последва и третата последна смяна на Акрапович – Илиев за Бахтич.

Ален Ожболт можеше да намали в продължението след удар в гредата, но срещата завърши при резултат 3:1.

В следващия кръг Локомотив посреща Славия у дома на Лаута.

Стартови състави:

Черно море: Иван Дюлгеров, Аристоте Ндонгала, Мартин Минчев, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Исмаил Иса, Виктор Попов, Патрик Андраде, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Родриго Енрике

Старши треньор: Илиан Илиев

Локо Пд: Мартин Луков, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Архан Исуф, Парвиз Умарбаев, Бирсен Карагарен, Димитър Илиев, Георги Илиев, Момчил Цветанов, Анте Аралица
Старши треньор: Б. Акрапович