Ботев ПловдивФутбол

Ботев (Пд) допусна загуба в третата си контрола на турска земя.

“Канарчетата” отстъпиха с 0:2 на грузинския Сабуртало, като попаденията паднаха през първата част на срещата.

Срещата трябваше да започне в 15:00ч., но лошият терен, който посрещна двата тима, принуди “канарчетата” да преместят двубоя на друг терен, намиращ се на около 15 км. разстояние.

НАЧАЛО НА ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ!

Спокойни първи минути на двубоя между Ботев и Сабуртало.

Първият удар по посока една от двете врати бе на грузинския тим. Тера стреля силно, но покрай страничния стълб на врата на Кайзер.

“Канарчетата” отговориха чрез Ндонгала, който засече центриране на Панов. Топката обаче прелетя над напречния стълб.

Грешка при изнасянето на Тодор Неделев позволи на Вагнер да обстрелва вратата на Кайзер. Стражът обаче нямаше нужда да се намесва.

Вече 20 минути от началото на срещата все още няма чисти голови положения пред една от двете врати.

ГОООЛ ЗА САБУРТАЛО!

Татанашвили наказа груба грешка в защитата на Ботев и отбеляза попадение с първия точен удар за гостите. При попадението обаче останаха съмнения за неотсъдена засада.

Нова грешка в отбраната едва не коства ново попадение във вратата на Кайзер. Вагнер се размина с топката след подаване на Татанашвили.

Грузинският тим поведе с 2:0 след гол в 37-та минута след гол на Волкови. Отбраната на пловдивчани остави нападателя на противника напълно непокрит и той не сгреши.

В 40-та минута Радослав Терзиев получи директен червено картон, след като фаулира откъсващ се нападател на Сабуртало. Съдията не показа никакво съмнение в решението си и изгони бранителя на “канарчетата”.

Тъй като срещата има приятелски характер, изгоненият Терзиев бе заменен от Йордан Минев.

КРАЙ НА ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ!

НАЧАЛО НА ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ!

Старши треньорът на Ботев Николай Киров предприе няколко промени в състава. Иван Чворович заменя Даниел Кайзер на вратарския пост, а Серкан Юсеин и Диого Кампос заменят неубедителните Алваро Юлиано и Стивън Петков.

В 48-та минута Дуде Ндонгала опита хубав изстрел от далечно разстояние, но топката прилетя над вратата на Сабуртало.

Футболистите на Николай Киров така и не успяват да сътворят нещо интересно пред вратата на грузинския тим.

В 61-та минута Димитър Пиргов отстъпва мястото си на Фелипе Бризола.

“Канарчетата” видимо са по-настоятелният отбор на терена. Липсва обаче последният пас.

В 68-та минута Диого Кампос бе близо до това да намали резултата, но вратарят на Сабуртало се намеси стабилно.

В заключителните минути на срещата Николай Киров включи в игра юношите Дерменов и Жилов.

В 86-та минута Диого Кампос пропиля нелошо положение за Ботев. Бразилецът засече цебтирцент отдясно, но топката не намери очертанията на вратата.