Ботев ПловдивФутбол

Вечерта принадлежи на Фернандо Виана!

Ботев (Пд) вече е в Топ 6 на Първа лига след рецитал срещу новака Септември…

Бразилската перла на „канарчетата“ Фернандо Виана изживя голяма нощ и бе в основата на успеха на своя тим срещу Септември (Сф) с 5:0 в отложения мач от 4-ия кръг на Първа лига.

Вечерта в кв.Коматево определено бе маркирана от присъствието на Виана, който се разписа на 4 пъти (25‘, 63‘, 73‘, 84‘) и бе изключително активен през целия мач. Един гол за разгромния успех на „жълто-черните“ над новака реализира и Дуде Ндунгала (57‘), който през всичките 90 минути не спря да тормози тима на Септември по левия фланг.

Националът Тодор Неделев остана на резервната скамейка в началото на срещата, но се появи през втроата част и допълнително разнообрази атаката на своите. Като цяло момчетата на Николай Киров играха много атрактивно, комбинативно и не дадоха почти никакъв шанс на своя съепрник за съпротива.

С този успех Ботев (Пд) се изкачва до 5-та позиция в Първа лига с актив от 17т., докато софиянци остават 13-ти със 7т.

Следващата среща на „канарите“ е с Верея у дома на 16-ти октомври от 20:00ч.

Още с първата си атака “канарите” затрудниха защитата на Септември и без малко да се доберат до гол. В първата минута красива комбинация между Ндунгала, Балтанов, Виана и Бризола. позволи на последния да центрира към наказателното поле на гостите. Там никой не успя да засече и топката бе изкарана на Йордан Минев. Той стреля, но защитник на Септември изби.

В 7-та минута Ндунгала стреля технично от пряк свободен удар, топката прехвърли стената, но кацна на горната греда и излезе в аут.

Минута след това Ндугнала проби мощно отляво на наказателното поле на съперника, преодолявайки двама защитници, преди Елтън Джон да препречи пътя на крилото. “Канарчетата” поискаха дузпа, но Волен Чинков реши, че няма основание за такава и посочи аут.

В 12-та минута Виана се измъкна добре зад защитата на Септември и стреля силно с левия крак, но ударът бе много неточен и излезе в аут. 4 минути след това Серкан стреля балонно от над 30 метра, но Георгиев внимаваше и улови.

В 20-та минута Ботев (Пд) пропусна огромен шанс пред себе си! Бризола получи сам на десния фланг и незабавно върна към дузпата. Защитата на Септември бе хваната в крачка, а Ндунгала вместо да разстреля вратаря на гостите, направи по-трудното и изкара топката в аут.

ГОООЛ Фернандо Виана опъна мрежата на Септември в 25-та минута – 1:0!

Густаво измъкна една сгрешена топка от халфовете на гостите и напредна. Малко след центъра комбинира с Виана, който му върна. Последва пас наляво към Ндунгала, който не се забави излишно и пусна меко центриране към наказателното поле на Септември. Там бранител на софиянци без надскочен, а останалият сам Фернандо Виана заби красиво коженото кълбо с глава.

Минута след гола Галчев получи около дузпата в полето на Ботев (Пд) и стреля точно, но Чворович спаси. В ответната атака Ндунгала отново стреля от пряк свободен удар, но и този път нямаше късмет и топката излезе в аут.

ГОООЛ Дуде Ндунгала удвои за Ботев (Пд) в 57-та минута – 2:0!

Втората част започна по прекрасен начин за “канарчетата”, които до голяма степен затвърдиха своята добра игра с нов гол. Дуде Ндунгала напредна отляво, никой не успя да посрещне крилото и той отправи неспасяемо топката към долния ляв ъгъл на вратата на Янко Георгиев. Стражът на Септември се разтегна максимално, но това не му помогна

Малко след попадението комбинация между Бризола и Виана позволи на първия да преодолее вратаря на Септември. Пасът на Бризола обаче бе без адресат, а единствено успоредно на голлинията. Защитник на гостите обаче изчисти.

ГОООЛ Фернандо Виана покачи до 3:0 в 63-та минута!

Нова многоходова атака на Ботев (Пд), малко след като изтече час игра, изведе Виана сам срещу вратаря на Септември в зоната на централните защитници след хубав пас на Балтанов. Бразилецът нямаше колебания и отбеляза своя втори гол в двубоя, правейки резултата класически.

ГОООЛ Фернандо Виана прави хеттрик в 74-та минута – 4:0!

Нова страхотна комбинация в “жълто-черно” направи резултата разгромен 15 минути преди края на двубоя. Ндунгала изведе по левия фланг Марин, а той пусна остро към наказателното поле на съперника. Там защитата на Септември не се справи, а пред опразнената врата Виана нямаше какво друго да стори, освен да оформи своя хеттрик.

В 79-та минута Тодор Неделев преодоля Елтън Джон и остана сам срещу стража на Септември. Вратаря обаче бе скъсил ъгъла и при удара на “жълто-черното” крило се намеси подобаващо.

ГОООЛ Фернандо Виана вкара още един в 84-та минута – 5:0!

Стартови състави на двата отбора:

Ботев (Пд): Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев (Лазар Марин 67′), Серкан Юсеин (Юлиано Алваро 71′), Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Густаво Афонсо (Тодор Неделев 54′), Дуде Ндонгала, Фернандо Виана