Извън БългарияНационалиФутбол

Страхотен успех за България! Сломихме Словения на старта на Лигата на нациите

Националният отбор на България стигна до страхотен успех на връх националния празник 6 септември!

Тази вечер на стадиона в Любляна нашите победиха Словения с 2:1 в първа среща от Група 3 на Лига C от новосформирания турнир на УЕФА Лига на нациите.

И двете попадения за “лъвовете” вкара халфът на датския Мидтиланд Божидар Краев.

Първият гол дойде още в 3-та минута, когато Краев стреля от дистанция, не оставяйки шансове на стража на съперника.

5 минути преди края на първата част подаване отдясно в полето на нашите доведе до изравняване, след като Миха Зайц засече с глава в налата врата.

България обаче не бе сломена през втората част, когато Краев завърши една силна контраатака след подаване на Ивелин Попов. Юношата на Левски преодоля вратаря на Словения и на празна врата донесе първите три точки за тима ни в Лигата на нациите.