Онзи “стар черно-бял” герой Мартин Камбуров подчини Локомотив (Пд)

Мартин Камбуров покоси Локомотив (Пд)…

Момчетата на Бурно Акрапович не успяха да удържат Берое и загубиха с 0:1 в среща от единадесетия кръг на Първа лига. Единственото попадение в срещата реализира бившият играч на “смърфовете” Мартин Камбуров в последните минути на двубоя.

В един мач, който така и няма да се запомни с кой знае колко качествена игра, Берое отмъкна трите точки в директния спор с пловдивчани за 4-ото място в първенството.

Локомотив (Пд) бе заел крайно защитен подход, с който целеше неутрализиране на креативните и атакуващи играчи на съперника. Акрапович отново бе избрал маниер, с който да матира съперника на контраатака. До 88-та минута всичко това изглежда работеше, но едно подаване на Бригидо в наказателното поле на гостите позволи на Цонев да отклони към Мартин Камбуров, който на далечна греда с глава успя да донесе трите точки на своя тим.

Това бе 206-ти гол за Камбуров в елита на родния футбол, както и 4-ти срещу бившия му клуб.

След тази победа Берое се откъсна с три точки пред днешния си съперник на четвъртото място. Локомотив (Пд) остава пети със 17 т.

Берое започна по-активно срещата. В 8-та минута Вандерсон получи отдясно от Мартин Камбуров, след което преодоля Йосип Томашевич, но в последствие не успя да намери свой съотборник.

В 12-та минута Берое проведе чудесна атака отляво. Мартин Камбуров комбинира с Рубен Бригидо, който пусна към Борислав Цонев. Последният, който стигна почти до аутлинията, върна назад към Камбуров, който опита да си поведе, а играч на Локо Пд понечи да го блокира. Получи се контакт помежду им, като опитният нападател на заралии падна. Домакините имаха претенции за посочване на бялата точка, но Станислав Тодоров даде знак играта да продължи.

В 53-та минута Иван Минчев центрира отляво, а Мартин Камбуров, който бе с гръб към вратата, спря топката и върна назад към връхлитащия Рубен Бригидо. Последният шутира силно, но Милош Петрович застана на пътя на топката.

В 59-та минута съдията отмени гол на Локомотив (Пд). Карагарен застана центрира в наказателното поле, Димитър Везалов отскочи и отклони с глава, а след това Буна засече в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено, защото съдията видя фаул на играч на Локомотив Пловдив.

ГОООЛ Мартин Камбуров донесе аванса на Берое в 88-та минута – 1:0!

Берое поведе две минути преди края на редовното време. Бригио центрира отляво, Боби Цонев надскочи всчики и отклони с глава към Камбуров, който наказа бившия си тим от близка дисанция. Това бе четвърти гол на нападателя в мрежата на “смърфовете”.

Берое: Душан Перниш, Александър Цветков, Мартин Камбуров, Борислав Цонев (Милен Желев 90′), Иван Бандаловски, Александър Василев, Георги Ангелов, Камен Хаджиев, Рубен Маурисио Бригидо, Иван Минчев (Алфредо Мартинс 75′), Вандерсон Виана (Буомеска Бангна 76′)

Резерви: Георги Аргилашки, Милен Желев, Буомеска Бангна, Алфредо Мартинс, Матеус Леони, Драгош Фиртулеску

Старши треньор: Александър Томовски

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Асен Георгиев, Димитър Везалов, Милош Петрович, Игор Банович, Янко Ангелов (Вилим Посинкович 90′), Парвиз Умарбаев (Димитър Илиев 23’), Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен (Ален Ожболт 85′), Анте Аралица

Резерви: Йордан Йотов, Дуйе Мрдеша, Елитон Джуниор, Мустафа Абдулахи, Ален Ожболт, Вилим Посинкович, Димитър Илиев