Ботев ПловдивДербито на ПловдивЛокомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Гръмотевична комета от друга планета наложи „жълто-черно“ царство!

Ботев (Пд) е новият крал на Пловдив!

„Жълто-черните“ изиграха прекрасно второто полувреме и подчиниха градския враг Локомотив (Пд) с 2:0 на „Лаута“ в двубой от 18-ия кръг на Първа лига.

Ботев (Пд) реши нещата през втората част. Началото на вторите 45 минути бе ударно за гостите, които реализираха от корнер чрез Кристиан Димитров (48‘).

След попадението „смърфовете“ опитаха да излязат по-напред, но Ботев (Пд) изцяло овладя играта в центъра и се добра до втори гол. Той бе изумителен снаряд на Тодор Неделев от централния кръг на терена. Луков единствено изгледа падащото в неговата врата кълбо.

Локомотив (Пд) получи своите шансове през първата част, когато играчите на тима на няколко пъти се измъкваха на контраатаки зад защитата на съперника, но не намираха целта.
Акрапович бе заложил на Мустафа Абдуллахи отляво на отбраната, на мястото на наказания Йосип Томашевич. В защита бяха още Езе, Везалов и Георгиев. По крилата действаха Буна и Посинкович, а в предни позиции Аралица и капитанът Димитър Илиев един зад друг.

Николай Киров бе направил само една промяна от победата над Берое (4:1). В състава се завърна Лъчезар Балтанов на мястото на Васил Шопов. Атаката отново води Антонио Вутов, като той бе на мястото на голмайстора Стивън Петков.

Началото бе взривоопасно както по трибуните, така и на терена. Няколко бомбички гръмнаха на терена и около него, хвърлени от агитките на двата отбора. Най-доброто първо положение пък бе за Ботев (Пд). В 4-ата минута Лъчезар Балтанов стреля мощно към вратата на Луков, но стражът на домакините изби.

В 6-ата минута Неделев центрира добре от левия фланг, а топката достигна включилия се при далечната греда Радослав Терзиев. С глава той я върна в невралгичната зона пред голлинията, където защитниците на Локомотив изчистиха. Определено Ботев влиза по-силно в 108-ото издание на градското дерби.

В 11-ата минута Аралица напредна с топката от фланга към центъра и опита шут, но Кайзер внимаваше и улови. В 21-ата минута Аралица изскочи сам срещу Луков, след хубава контра на Локомотив (Пд), но ударът му бе париран от Кайзер.

В 26-та минута Аралица намери топката от над 35 метра и опита да изненада Кайзер, но право в ръцете на стража.

В 28-ата минута съдиите отмениха гол на Локомотив (Пд) поради засада. Буна центрира отдясно към Посинкович, който от няколко метра вкара, но страничният рефер вдигна своя флаг.

В 35-ата минута Неделев опита да намери целта директно от пряк свободен удар, но Луков внимаваше и улови.

ГОООЛ Кристиан Димитров откри за Ботев (Пд) в 48-та минута – 0:1!

В 48-ата минута Ботев (Пд) излезе напред в резултата след подаване на Неделев от корнер. Най-добре пласиран в наказателното поле бе Кристиян Димитров, който с глава заби 4-ия си гол с екипа на клуба (3-ти гол през сезона за защитника).

В 51-та минута Серкан стреля от дистанция, но в аут. Малко след като влезе в игра Карагарен стигна до топката в наказателното поле на Ботев (Пд) и стреля, но далеч от целта.

ГОООЛ Тодор Неделев удвои с гръмотевичн шут от над 40 метра в 67-ата минута – 0:2!

Ботев (Пд) увеличи аванса си двайсетина минути преди края на срещата, след като Неделев реши нещо много нестандартно и опита да прехвърли Луков от центъра – за изненада на всички топката влетя по изумителен начин и топката се оплете в мрежата.

В 75-та минута Карагарен получи отдясно на позиция за центриране, но вместо това с десния крак опита изненадващ фалцов шут към бликия ъгъл. Идеята почти сработи, но полският страж на гостите се намеси отлично.

Малко след това Буна центрира от пряк свободен удар, а на около 9-10 метра от вратата Димитър Илиев скочи и нанесе параболичен изстрел с глава. Топката кацна върху мрежата зад напречната греда. В 81-та минута Карагарен получи отдясно и стреля, но далеч в аут.

Стартови състави на двата отбора:

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Мустафа Абдулахи, Асен Георгиев (Бирсент Карагарен 59′), Стивън Езе, Димитър Везалов, Игор Банович (Елитон Жуниор 70′), Парвиз Умарбаев (Янко Ангелов 33′) Димитър Илиев, Абделхаким Буна, Вилим Посинкович, Анте Аралица