Локомотив (Пд) се разгърна творчески за обрат над Септември (Сф)

Локомотив (Пд) продължава да лети в Първа лига…

Тази вечер “смърфовете” на Бруно Акрапович се саморазправиха с предпоследния в класирането Септември (Сф) и успяха да вземат безавариен успех с 3:1 като гост. На Националния стадион “черно-белите” от Пловдив губеха с 0:1 до 31-та минута, но попадения на Анте Аралица (31′), Бирсент Карагарен (52′) и Асен Георгиев (79′) донесоха втория пореден комплект от три точки за тима в шампионата.

Резултатът бе открит от домакините чрез Ишмаел Байду в 18-та минута. Но момчетата на Николай Митов не успяха да запазят аванса си и допуснаха обрат, с което регистрираха шеста поредна загуба в Първа лига. След успеха над Левски през миналата седмица пък “смърфовете” вече записаха пета победа от девет срещи в шампионата.

Идната седмица Локомотив (Пд) гостува на Поморие в 1/16 финалите за Купата на България. В следващия кръг тимът на Бруно Акрапович приема Етър (ВТ) на “Лаута” в двубой от 10-ия кръг на Първа лига.

След успеха днес пловдивчани изравняват Берое на 4-ото място с 16т. в класирането, докато софиянци остават 13-ти с 4т.

Локомотив (Пд) започна с желание двубоя. В 5-та минута Буна центрира отляво и качи топката на главата на Бирсент Карагарен. Ударът на капитана на гостите обаче бе лек и Галев улови без трудности.

В 8-та минута домакините бяха крайно близо до откриването на резултата. Алвеш намери Байду в коридор между двамата централни бранители на “смърфовете”. Вторият залъга Асен Георгиев и стреля с левия крак, но топката мина покрай десния страничен стълб зад Луков.

В 16-та минута много хубава контраатака на “черно-белите” позволи на Анте Аралица да напредне в половината на съперника и от над 25 метра да стреля с десния крак. Топката обаче прелетя със страшна сила вблизост до вратата на Септември (Пд).

ГОООЛ Ишмаел Байду откри за Септември (Сф) в 18-та минута – 1:0!

Домакините хванаха защитата на пловдивчани неподготвена и успяха да пробият през центъра. Борис Галчев видя чудесно Асен Чандъров, който от своя страна продължи с вертикален пас към Ишмаел Байду. Последният хладнокръвно с едно докосване вкара покрай Луков за 1:0.

В 22-та Александру Бенга засече с глава центриране от фаул, но топката прелетя над вратата на гостите.

ГОООЛ Анте Аралица изравни за Локомотив (Пд) в 31-та минута – 1:1!

Гостите стигнаха до гол след подаване на Парвиз Умарбаев в наказателното поле на съперника от пряк свободен удар. Там Анте Аралица бе на най-добрата позиция и засече с глава във вратата на Галев.

В 37-та минута гостите имаха претенции за дузпа след съприкосновение в наказателното поле на Септември между Димитър Илиев и Фабиано Алвеш. Нападателят на Локомотив (Пд) беше в по-добра позиция, но удари в лицето Алвеш, за което съдията отсъди нарушение.

ГОООЛ Бирсент Карагарен даде аванс на Локомотив (Пд) в 52-та минута – 1:2!

Гостите от Пловдив започнаха силно втората част, като малко след нейното начало вече бяха направили пълен обрат. Силен шут на Димитър Илиев от дистанция затрудни Галев, който не успя да направи най-доброто спасяване, след като изби напред. Там някъде се появи Бирсент Карагарен, който чукна над стража и донесе втория гол за своите.

Локомотив (Пд) изкара сериозен късмет в 65-та минута. Тогава Галчев центрира добре в полето на “смърфовете”. Там най-добре бе пласиран Иван Стоянов, който стреля с глава, но топката се отби в напречната греда и излезе в аут. В 77-та минута Буна стреля от дистанция по диагонал, но топката излезе в аут.

ГОООЛ Асен Георгиев покачи аванса на своя тим в 79-та минута – 1:3!

Локомотив (Пд) вкара трети гол десетина минути преди края на срещата. Подаване от корнер на Карагарен на първа греда позволи на Асен Георгиев да стреля с глава в обратния ъгъл на стража на съперника. Топката нямаше как да бъде отразена от Галев и тя влетя във вратата на Септември (Сф).

В 83-та минута Меледже стреля от дистанция, но високо в аут. В 92-та минута Езе стреля с глава, но Галев хваната без проблем топката. Това бе и последното по-интересно положение в срещата, след което Локомотив (Пд) прибра пълния актив от три точки.

Септември (Сф): Валентин Галев, Борис Галчев (Иван Тилев 66′), Александру Бенга, Александър Георгиев, Асен Чандъров, Васил Добрев (ЯЯ Меледже 67′), Здравко Димитров, Иван Стоянов, Ишмаел Байду, Крис Гади, Фабиано Донато Алвеш

Резерви: Янко Георгиев, Георги Стоичков, Георги Русев, Иван Тилев, Матиеу Диаби, ЯЯ Меледже, Мирослав Будинов

Старши треньор: Николай Митов

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Милош Петрович, Асен Георгиев, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Парвиз Умарбаев (Игор Банович 54′), Янко Ангелов, Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен (Ален Ожболт 80′), Димитър Илиев, Анте Аралица