СНИМКИ: Горещ пролетен спектакъл! Ботев (Пд) помечата с усмивката на нешлифования диамант Милко Гоергиев, но шампионът си е…шампион

Ботев (Пд) бе близо до сладка точка срещу шампиона, но уви…

Този следобед в кв.Коматево момчетата на Николай Киров изиграха силен мач срещу 6-кратния шампиона на България Лудогорец и 15 минути преди края печелеха точка от сблъска. Именно в този момент обаче Лудогорец вкара 3-ти, а малко по-късно и 4-ти гол за крайното 4:2 в своя полза в срещата от 31- кръг на шампионата.

Диого Кампос откри за домакините само 240 секунди след първия съдийски сигнал след грешка в защитата на Лудогорец след подаване от фаул. Още преди да е изтекъл първият половин час от срещата обаче „зелените“ вече бяха напред в резултата след настъпателната си и агресивната игра в половината на Ботев (Пд) и попаденията на Вандерсон (23‘) и Кешеру (29‘).

В самия край на полувремето юношата Милко Георгиев изравни (41‘) изравни и качи усмивките на лицата на феновете по трибуните. Втората част обаче бе изцяло по диктата на Лудогорец, а домакините разчитаха единствено на контраатаки. След силния си натиск над съперника разградчани все пак стигнаха до ценни попадения на Пластун (72′) Швирчок (79′) и така си осигуриха 11-те точки разлика на върха в подреждането спрямо преследвача ЦСКА-София.

В края на срещата шампионите останаха с 10 души, след като резервата Дяков получи втори червен картон за забавяне на играта.

Николай Киров бе направил няколко рокади в състава си, заради предстоящия мач за Купата срещу Славия след няколко дни. Стивън Петков бе оставен на резервната скамейка, а Серкан Балтанов и Димов бяха останали извън групата за двубоя. Иван Чворович пък бе заменен от Даниел Кайзер. Жоао Пауло нямаше право да вземе участие в този двубой, тъй като в момента е под наем в кв.Коматево именно от шампиона Лудогорец.

Място в стартовите 11 пък намериха юношата Милко Георгиев, Фелипе Бризола, Диого Кампос, Алваро Юлиано и Густаво Афонсо.

Във вторник Ботев (Пд) излиза на Националния стадион „Васил Левски“ в мача реванш от турнира за Купата срещу Славия. След първата среща „жълто-черните“ взеха аванс с 1:2.

В първите минути шампионите сякаш бяха по-настойчиви пред вратата на съперника, но първият удар бе нанесен от домакините.

ГОООЛ Диого Кампос дава преднина на Ботев (Пд) в 4-та минута – 1:0!

4 минути след първия съдийски сигнал “жълто-черните” поведоха! Неделев центрира от фаул в полето на “зелените”, където защитата на Лудогорец не се справи добре и даде шанс на Диого Кампос да се измъкне сам срещу Броун. Кариоката се добра първи до топката и с едно докосване прехвърли стража на разградчани, давайки преднина на Ботев (Пд).

В 11-та минута Густаво стреля от дистанция, след продължителна атака на домакините, но кълбото прелетя в аут. 4 минути след това Бризола опита от идентична позиция, след като напредна с топката повече от 30 метра, но шутът му с левия крак бе крайно неточен. В 19-та минута Мисиджан центрира отляво, Пиргов остана под топката, но Шверичок стреля с глава в ръцете на Кайзер.

ГОООЛ  Вандерсон изравни за Лудогорец в 22-та минута – 1:1!

Грешка в изнасянето на топката Ботев (Пд) позволи на Шверичок да открадне топката пред наказателното поле на “жълто-черните” и да комбинира с Вандерсон отдясно на атаката на “зелените”. Бразилецът остана сам срещу Кайзер и стреля по диагонал, носейки изравнителния гол за Лудогорец.

ГОООЛ  Клаудиу Кешеру даде преднина на Лудогорец в 29-та минута – 1:2!

Кешеру вкара 23-ия си гол в шампионата след много красиво изпълнение с глава от няколко метра. Първо, Мисиджан подаде отляво, където отново бе оставен бе опека и центрира. Вблизост до вратарското поле бе пласиран Кешеру, който стреля с глава в обратния ъгъл на Кайзер и даде аванс на “зелените”.

ГОООЛ  Милко Георгиев изравни за Ботев (Пд) 40-та минута – 2:2!

Още в началните секунди на вторите 45 минути Саша центрира в полето на Ботев (Пд), където Швирчок стреля, но не по най-добрия и топката излетя в аут.

5 минути по-късно Неделев стреля от дистанция, но кълбото излетя в аут. Малко след това крилото на Ботев (Пд) опита нов шут фронтално на вратата на “зелените”, но топката срещна неприятно лицето на Пластун и играта бе спряна.

В 64-та минута Шверичок вкара топката във вратата на Кайзер след подаване на Натанаел отляво, но страничния съдия бе видял засада и отмени попадението. В 70-та минута Швирчок излезе сам срщеу Кайзер, но Пиргов успя да се върне и да изби от крака на поляка в последния момент.

ГОООЛ  Игор Пластун даде нов аванс на Лудогорец в 73-та минута – 2:3!

Лудогорец все пак успя да вкара така важния трети гол за своите 15 минути преди края на срещата. След центриране от фаул Пластун бе пласиран добре в полето на “канарчетата” и с крак прати кълбото зад Кайзер.

ГОООЛ  Якуб Швирчок вкара нов гол за Лудогорец в 78-та минута – 2:4!

Якуб Швирчококончателно реши нещатата в полза на шампионите след попадение в 79-та минута. В края на срещата Дяко получи втори жълт картон и трябваше да напусне принудително терена.

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Юлиано Алваро, Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Диого Кампос (Дуде Ндонгала 71′), Mилко Георгиев (Кристиан Добрев 69′), Густаво Афонсо (Стивън Петков, 79′)