Локомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: 10 „смърфа“ не успяха да вдишат глътка въздух в задушната сауна от нерви на „Лаута“…

Отборът на Локомотив (Пд) показа друго лице, но продължи да задълбочава игровата си криза…

„Смърфовете“ играха смело, но не успяха да удържат устремилия се към второто място в Първа лига ЦСКА-София и загубиха с 1:2 домакинството си на „армейците“ тази вечер на „Лаута“. Въпреки лошите резултати в последно време играчите на Локомотив (Пд) показаха характер и търсиха до последния съдийски сигнал точката, но в крайна сметка тя така и не дойде.

Николай Бодуров откри резултата в 11-та минута за ЦСКА-София. Това не пречупи играчите на Локомотив (Пд), които незабавно потърсиха изравняването. Димо Бакалов върна надеждите на „смърфовете“ в 41-та минута, но бомбен удар на Густаво Кулма в средата на втората част подари трите точки на „армейците“.

През цялото второ полувреме Локомотив (Пд) игра в 10 души, след като в края на първата част Первиз Умарбаев бе изгонен от игра, заради удар с топка по противников състезател.
Така „черно-белите“ продължават негатвната серия, като вече нямат победа в шести пореден двубой във всички турнири. В класирането на Първа лига „смърфовете“ остават 6-ти с актив от 39т. ЦСКА-София продължава битката за втората позиция и вече е на третата позиция с 50т.

Още в първата минута футболистите на ЦСКА-София успяха да създадат опасност пред вратата на Илко Пиргов. Руи Педро получи топката необезпокояван на десния фланг и центрира към наказателното поле на “смърфовете”.  След кратко разбъркване, Десподоев се добра до топка и стреля, но топката се отбори в играч на домакините и излезе в корнер.

ГОООЛ Николай Бодуров откри резултата в 11-та минута – 0:1!

Центриране отдясно на Кирил Десподов от пряк свободен удар качи топката буквално на главата на Николай Бодуров. От него се искаше единствено да чукне леко коженото кълбо към вратата на Илко Пиргов и да открие резултата в полза на своя отбор – нещо, с което Бодуров се справи безгрешно!

В 21-та минтуа Николай Будуров стреля силно от дистанция, но топката се отби от страничната греда и излезе в тъч.

4-ри минути след това Камбуров стреля силно от пряк свободен удар, топката разсече стената и се спря в ръцете на Георги Китанов.

ГОООЛ Димо Бакалов изравни резултата в 37-та минута – 1:1!

Локомотив (Пд) върна гола си пасив след страхотна комбинация между тима двама футболисти на “смърфовете”. Първо, Димо Бакалов открадна една топка в центъра на терена, подаде на Мартин Камбуров, който малко след това му върна по великолепен начин, извеждайки го сам срещу вратаря Китанов. Бакалов се откъсна сам и с премерен удар изравни резултата.

Без играта да е подновявана, Первиз Умарбаев бе изгонен от игра, след като по всяка вероятност удари играча на ЦСКА-София Давид Шимао без топка. Малко след това, заради забавяне на играта, Шимао бе докориран с жълт картон.

Първите минути на втората част бяха за “червените”.  В 52-та минута Илко Пиргов се намеси добре сле удар на Руи Педро. Млако след това Руи Педро отново имаше възможност да покачи резултата в пола на своя отбор, след като засече топката отблизо, но тя излезе в аут.

В 56-та минута шанс се откри и пред Густаво Кулма, но и той изпрати топката над вратата на Локомотив (Пд).

ГОООЛ Густаво Кулма отново даде преднина за своя отбор в 71-та минута – 1:2!

Стартови състави на двата отбора:

Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Пламен Крумов (Шоко 45′), Димитър Везалов (Кирил Котев 74′), Павел Виданов, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Димитър Велковски (Пауло Серджо  66′), Дани Кики, Мартин Камбуров, Димо Найденов Бакалов, Парвиз Умарбаев