Ботев ПловдивДербито на ПловдивЛокомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Дербито остана „на сухо“! Победата бе търсена, но така и не бе намерена от Локомотив (Пд) и Ботев (Пд)

106-то Дерби на Пловдив не намери своя победил!

Този следобед на ст.”Локомотив” в парк “Лаута” двата местни съперника Локомотив (Пд) и Ботев (Пд) не успяха да се победят и в среща от 23-ия кръг на Първа лига завършиха при резултат 0:0. Двата тима играха много открито от първата до последната минута, но в крайна сметка не успяха да си отбележат попадения.

През първата част Жоао Пауло пропусна най-чистото положение за своя тим, след като надбяга Езе при една подадена му топка от дълбочина, но в крайна сметка стреля неточно. Веселин Марчев пък имаше хубав шанс за гол в началните минути на второто полувреме, но ударът му бе париран от Чворович. Неделев, Серкан и Густаво също стреляха към вратата на „черно-белите“, но нямаха късмета да реализират. Аралица пък бе един от най-дейните за тима на Локомотив (Пд), но усилията му в крайна сметка останаха напразни.

Бруно Акрапович започна с познатото 4-2-3-1 като схема на игра. Босненецът бе направил само едно промяна в своя тим в сравнение с последния мач – гостуването на Славия (1:1). На мястото на наказания, заради червен картон Муса, отдясно на защитата на „черно-белите” действаше Янко Ангелов.

Николай Киров също бе избрал схема 4-2-3-1 с трима бразилци в преди позиции – Густаво, Диого и Жоао Пауло. Най-интересното има в тима бе това на Пауло, който дебютира за втори път с екипа на „канарите“ след завръщането си преди няколко дни от Лудогорец. В сърцето на отбраната пък действах Радослав Терзиев и Димитър Пиргов, който замени наказания Пламен Димов.

След това равенство Локомотив (Пд)прогресира с една позиция и вече е 7-ми с 28т., докато Ботев (Пд) остава 5-ти с 32т.

Срещата започна с повече битка отколкото голови положения. Първото добро такова бе на сметката на “черно-белите”, след центриране от фаул на Умарбев, близо до флагчето за изпълнение на корнер. Таджикът вкара кълбото в зоната на вратаря на Ботев (Пд), където Езе се извиси и стреля с глава, но ударът му не се получи добре и топката бе изчистена.

Три минути след това Аралица се включи мощно отдясно и пусна земя към наказателното поле на “канарчетата”. Там Марчев бе останал сам около точката на дузпата, но не успя да уцели добре топката и тя излезе в аут.

В 14-та минута Серкан се озова на хубава позиция за удар и стреля, но топката бе изпратена много слабо и Пиргов улови безпроблемно. Точно 10 минути след това Балтанов намери между няколко играчи Жоао Пауло, който се откъсна сам, 1 на 1, срещу Стивън Езе в нападението на Ботев (Пд). Нигериецът изостана, а Пауло за първи път в срещата показа невероятната си скорост и излезе на стрелкова позиция. Ударът му с левия крак обаче бе неточен, въпреки че хвана в крачка Пиргов, и излезе в аут.

След 25-та минута играчите на Николай Киров се пренесоха трайно в половината на Локомотив (Пд). Това доведе до два удара на Неделев и един на Серкан към вратата на Пиргов, но и трите опита не постигнаха целта.

3 минути преди края на полувремето Марчев имаше уникален шанс да открие резултата, но Чворович го спря. Капитанът на домакините се впусна сам напред по десния фланг на нападението на “смърфовете”, с един финт преодоля Минев и стреля с левия крак, но полувисоката топка сякаш бе удобна за стража на “канарите”, който улови.

Втората част започна с точен, но слаб, шут на Жоао Пауло от границата на наказателното поле, но Пиргов улови. Минута след това Аралица пробва удара си за първи път в срещата, но топката излезе в аут след шут от ъгъла на полето на Ботев (Пд).

В 55-та минута Аралица се и Бакалов комбинираха на двойно по прекрасен начин пред дъгата на наказателното поле на “канарите”. Пасът на Димо изкара централния нападател сам срещу вратаря Чворович, но хърватинът се подхлъзна току преди да отправи удари падна. В 61-та минута резервата Ндунгала стреля по диагонал, но Пргов оното се справи на ниво.

В 76-та минута Густаво стреля без подготовка от дистанция, но така и намери очертанията на вратата на Локомотив (Пд).

Локомотив (Пд):Илко Пиргов, Димитър Велковски, Димитър Везалов, Янко Ангелов (Елитон 65′), Стивън Езе, Игор Банович, Парвиз Умарбаев (Райков 88′) Абделхаким Буна, Димо Бакалов, Веселин Марчев, Анте Аралица

Резерви: Антони Милина, Архан Исуф, Ванчо Траянов, Симеон Райков, Мустафа Абдулахи, Елитон Торета, Филип Михалевич