СНИМКИ: Този гранд имаше повече аргументи от Локомотив (Пд)…

Локомотив (Пд) не успя да изненада третия гранд в българския футбол…

Този следобед “смърфовете” отстъпиха на борещият се за титлата ЦСКА-София с 0:1 на “Лаута” в среща от 14-ия кръг на Първа лига.

Така “черно-белите” не успяха да извоюват своеобразен хеттрик срещу трите гранда на българския футбол – Левски, Лудогорец и ЦСКА-София, след като по-рано през сезона взеха скалпа на “сините” и “зелените” след победи с по 1:0.

Единственото попадение в срещата падна в 57-та минута, когато Кирил Десподов с прекрасен шут от пряк свободен удар матира Луков и донесе трите точки на своя тим.

Локомотив (Пд) стоя добре и опитваше да пресира през голяма част от срещата, разстройвайки разиграването на съперника. Въпреки създалите се шансове пред “черно-белите” те нямаха ефективен завършващ удар към вратата на съперника.

Акрапович заложи на обичайните в защита – Томашевич, Везалов, Езе и Петрович. Като опорни халфове действаха Банович и Умарбаев, а карето в предни позиции бе съставено от Буна и Посинкович по двата фланга и Илиев и Аралица един зад друг. В пореден мач на резервната скамейка остана доскорошният капитан на тима Бирсент Карагарен.

След тази загуба „смърфовете“ остават 6-ти с 20 т., докато ЦСКА-София продължава битката за върха в подреждането, като вече е с 32 т. на втора позиция – с равен брой точки с Лудогорец, но мач повече.

В следващия кръг Локомотив (Пд) гостува на Славия (на 11 ноември) в среща от 15-ия кръг на шампионата.

Локомотив (Пд) стартира срещата с активна преса и опит да насити центъра на терена. Съперникът изглеждаше респектиран и често бъркаше в разиграването си. В 10-та минута Буна стреля от пряк свободен удар от удобна позиция, но топката прелетя над вратата на софиянци. Впоследствие “армейците” изтласкаса съперника в неговата половина и опитаха да нанеса първия удар в срещата.

В 15-та минута Пинто намери добре топката от границата на наказателното поле, но топката излетя в аут. В 21-та минута Манолев центрира отдясно по страхотен към далечната греда, където Мауридес стреля с глава, но топката премина с малко встрани от вратата на Луков.

В 29-та минута Мартин Луков прояви удивително хладнокръвие. Вратарят напусна наказателното си поле, за да овладее една върната назад топка. При спирането обаче той се подхлъзна, а Кирил Десподов и без друго се бе заел да спринтира към него. В последния миг стражът възстанови баланса си и с хубав финт литна родния национал.

В 32-та минута Кристиян Малинов получи топката на 6-7 метра пред дъгата и имаше достатъчно пространство, за да я нагласи на десния си крак и да шутира. Стивън Езе застана решително на пътя на мощния изстрел. Само корнер за “червените”, от който не произтече нищо опасно за вратаря Луков. Три минути след това Мауридес отново намери добре топката с глава, след подаване на Малинов отляво, но топката и в този случай прелетя над вратата на домакините.

В 37-та минута Манолоев стреля от средна дистанция в горния десен ъгъл на вратата, но величествено спасяване на Луков с максимално протегната ръка, извади топката в корнер. Две минути по-късно Локомотив (Пд) не успя да завърши с удар много хубава скоростна акция в предни позиции. Домакините спечелиха топката в центъра чрез Буна, който напредна на 20-30 метра, но пропусна шанса да подаде на спринтиращия по левия фланг Посинкович. Пасът дойде късно и атаката на домакините секна, след като защитата на ЦСКА-София успя да блокира движението на топката.

Втората част започна с удар на Жоржиньо в 47-та минута, но топката прелетя високо в аут. Минута след това Бодуров засече подаване от корнер, но ударът отново премина далеч от целта.

В 49-та минута защитата на ЦСКА се пропука отляво и позволи на Анте Аралица да нахлуе в пеналта. Нападателят нанесе изключително мощен диагонален шут. Вратарят Черниаускас реагира блестящо и изби, а после бранителите пред него изчистиха.

Минута след като се появи в игра Карагарен пропусна страхотна възможност пред себе си. Умарбаев намери пролука в защитата на ЦСКА-София и топката стигна до откъсващи се Карагарен. Той обаче се подхлъзна и не можа да уцели топката по най-добрия начин, като тя излезе в аут.

ГОООЛ Кирил Десподов откри за гостите в 57-та минута – 0:1!

Кирил Десподов вкара шестия си гол от началото на сезона с ювелирно изпълнение на пряк свободен удар. Крилото на “армейците” стреля от около 20-21 метра по диагонал. Топката прехвърли стената, топката срещна страничния стълб и се спря в мрежата зад Луков.

В 74-та минута Аралица стреля с глава след подаване на Карагарен от пряк свободен удар. Кълбото обаче прелетя над напречната греда на софиянци.

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Милош Петрович, Димитър Везалов, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Игор Банович, Парвиз Умарбаев (Ален Ожболт 64′), Димитър Илиев, Абделхаким Буна (Симеон Райков 78′), Анте Аралица, Вилим Посинкович (Бирсент Карагарен 53′)