Ботев ПловдивФутбол

СНИМКИ: Ботев (Пд) украси в “жълто-черно” Битката за “шестицата”

Ботев (Пд) се настани удобно в Топ 6…

Тази вечер “канарчетата” записаха трета поредна победа в шампионата на Първа лига, след като надделяха над Черно море с 2:1 в директен мач за място в “първата шестица”.

Срещата от 12-ия кръг бе решена до 60-та минута, след като Антонио Вутов в 22-та минута и Стивън Петков, с петия си гол от началото на сезона, в 52-та донесоха успеха на домакините. В края на срещата Мартин Минчев (73′) от състава на Черно море внесе леко напрежение в редиците на съперника, но Ботев (Пд) удържа спокойно и взе пълния комплект от три точки.

Николай Киров за пореден път реши да направи промяна в защита, след като заложи на Кристиян Димитров и Йордан Минев като централни бранители. По бековете бяха Перейра и Филипов. В предни позиции карето халфове бе съставено от Балтанов, Неделев, Густаво и Вутов, а преди тях действаше Стивън Петков. В ролята на опорен халф бе Серкан Юсеин.

В следващия кръг Ботев (Пд) гостува на съимениците си от Ботев (Враца). На 1 ноември пък е сблъсъкът от 1/8 финалите за Купата на България срещу Берое в Стара Загора.

Във 2-та минута грешка от страна на Черно море при разиграването, Макенджиев бе принуден да излезе и да изчисти топката. След това тя попадна в Тодор Неделев, който се опита веднага да се възползва от ситуацията. Неделев прехвърли Макенджиев, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 6-та минута Радослав Василев се измъкна зад защитата на Ботев (Пд) и излезе сам срещу Кайзер. Ударът му в левия ъгъл на стража обаче бе избит в корнер от поляка. В 12-та минута Мартин Минчев стреля от дистанция, но шутът бе слаб и право в ръцете на стража на домакините.

ГОООЛ Антонио Вутов откри за Ботев (Пд) в 22-та минута – 1:0!

Ботев (Пд) стигна до аванс в резултата още преди преполовяването на първата част. Тодор Неделев направи двойно подаване с Лъчезар Балтанов и нахлу в наказателното поле на Черно море. След това Неделев се опита да подаде към свой съотборник. Мирослав Енчев не се намеси убедително и изпрати топката в краката на Антонио Вутов, който отблизо вкара във вратата на Макенджиев.

В 28-та минута, след страхотен пробив покрай двама играчи на съперника, Неделев стреля по диагонал, но топката излезе в аут. Минута по-късно идентичен удар на Стивън Петков извън наказателното поле на съперника срещна дясната греда зад Макенджиев и излезе в аут.

В 36-та минута Василев отново получи топката зад защитата на Ботев (Пд). От малък ъгъл нападателят на Черно море стреля в близкия ъгъл, но Кайзер затвори вратата си и изби в корнер. Четири минути преди края на първата част Перейра стреля с глава след балонно подаване на Вутов отляво, но Макенджиев следеше ситуацията и улови.

В 48-та минута Филип Филипов центрира в наказателното поле на Черно море, където Макенджиев не действа концентрирано, но в крайна сметка успя да избие в корнер. Две минути след това комбинация между Балтанов и Петков завърши с удар на втория, но пред голлинията Мартин Костадинов изби.

ГОООЛ Стивън Петков покачи за Ботев (Пд) в 52-та минута – 2:0!

След изпълнение на корнер Баталнов свали пред вратарското поле с глава. Там след рикошет топката стигна до Стивън Петков, който се обърна и разстреля Макенджиев с петия си гол от началото на сезона.

ГОООЛ Мартин Минчев намали за Черно море в 73-та минута – 2:1!

Гостите успеха да намалят резултата петнайсетина минути преди края на срещата. Отляво Кононго подаде към Мартин Минчев, който финтира Вутов и отблизо не пропусна да вкара.

С тази си победа, Ботев вече е пети с актив от 20 точки.

Стартови състави на двата отбора:

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Кристиан Димитров, Йордан Минев, Филип Филипов, Серкан Юсеин (Радослав Терзиев 56′), Лъчезар Балтанов (Васил Шопов 84′), Тодор Неделев, Густаво Афонсо, Антонио Вутов (Крис Добрев 76′), Стивън Петков