СНИМКИ: Ботев (Пд) към 1/2 финалите! Мечтата за Защитата продължава да диша…

Ботев (Пд) продължи да мечтае, а Стивън Петков показа, че му е време за титулярно място…

Тази вечер в кв.Коматево момчетата на Николай Киров изиграха може би най-лесния си мач от началото на сезона, надигравайки Литекс с 5:0 в 1/4 финала за Купата на България.

Звездата на вечерта бе нападателят Стивън Петков, който завърши вечерта с хеттрик и до голяма степен „сам“ класира своя тим в следващата фаза на турнира. Това бе първи мач на Петков като титуляр с екипа на „жълто-черните“, след като до момента бе изиграл 12 двубоя и бе реализирал 6 гола във всички турнири – след днешния мач те вече са 9.

Иначе 15 минути след начелото на срещата Петков вече бе открил за своя тим след страхотно центриране на Ндунгала отляво. Още 15 минути след това Неделев се оказа асистент за Стивън, който даде по-добър аванс на „канарите“. В последната минута на първото полувреме бразилецът Фелипе Бризола успя да откри головата си сметка за този сезон, правейки резултата „класически“.

Домакините намалиха оборотите през втората част и позволиха на тима на Литекс да създаде няколко нелоши положения пред Кайзер, които така не донеса успех на „оранжевите“. Вместо това дузпа, показана за нарушение срещу Густаво в полето на Литекс, в средата на втората част позволи на Петков да оформи своя първи хеттрик с екипа на Ботев (Пд) и да изпрати „жълто-черните“ в следващата фаза на турнира.

За последената среща за 2017г. Николай Киров бе направил 4 промени в състава в сравнение с последната шампионатна среща с Етър (ВТ) и победата с 3:0. На вратата застана Даниел Кайзер, на мястото на Иван Чворович, на левия бек бе Лазар Марин на мястото на Йордан Минев, в центъра започна Фелипе Бризола – Серкан Юсеин, а в предни позиции Стивън Петков бе на позицията на Виана.

В следващия кръг „канарчетата“ могат да срещнат един измежду шест тима, които все още са в турнира. Останалите 1/4 финали са Етър (ВТ) – Славия, Дунав (Русе) – Левски и ЦСКА-София – Лудогорец.

Срещата започна със сблъсък между Методи Костов и Цветомир Панов около централния кръг. Това наложи влизането на медицинския екип на терена, но в крайна сметка и двамата продължиха игра.

В 7-та минута Панов навлезе в наказателното поле на Литекс и стреля. Ударът бе неточен, но само няколко сантиметра деляха централният нападател Стивън Петков да отклони към опразнената врата. 4 минути по-късно Петков открадна една топка на центъра и пусна към Балтанов. Той от фронтална позиция стреля силно с десния крак, но топката прелетя над вратата на Диян Вълков.

ГОООЛ Стивън Петков откри за Ботев (Пд) в 15-та минута – 1:0!

Домакините оползотвориха втория си чист шанс и поведоха с гол преднина само след четвърт час игра. “Канарите” изкараха топката на левия фланг, където бе Ндунгала. Той задържа за няколко секунди, след което центрира елегантно към вратарското поле. Там головият хищник Стивън Петков бе пласиран отлично и с много точен удар в долния ляв ъгъл даде аванс на своя тим.

6 минути след попадението Ботев (Пд) имаше нов голям шанс за попадение. Тодор Неделев разсече защитата на Литекс с красив пас към центъра на наказателното поле. Там Ндунгала се бе включил отлично и излезе сам срещу вратаря. Французинът обаче се забави и вратарят на гостите Вълков изби напред. При добавката Бризола стреля силно към опразнената врата, но там защитник на Литекс се върна навреме и изчисти самопожертвувателно.

В 24-та минута Неделев изпълни находчиво един пряк свободен удар отдясно, опитвайки да изненада вратаря с удар към горния му десен ъгъл. Много малко не достигна на топката да се оплете в мрежата, но тя излезе в аут.

ГОООЛ Стивън Петков вкара втори гол за “кжълто-черните” в 30-та минута – 2:0!

Голмайсторът отново бе същият, но асистент бе различен – Ботев (Пд) поведе с два гола точно 15 минути, след като го направи за първи път. Този път Бризола даде решаващия пас към наказателното поле. Там Неделев беше оставен сам и пусна хубав пас към наказателното поле. Стивън отново беше на върха на атаката и само с едно поглагане на крака заби втория си гол в срещата.

Две минути след попадението Неделев бе изведен по идентичен начин в полето на Литекс. Ъгълът за удар бе твърде малък, като “осмицата” отново реши да пусне успоредно на голлинията. Стивън отново бе близо, но не достатъчно, за да оформи своя хеттрик.

ГОООЛ Фелипе Бризола оформи “класическото” 3:0 в 45-та минута!

До голяма степен точката на спора бе сложена в последната минута на първата част. Пас на Неделев намери ръката на Христо малко пред полето на Литекс. Топкта обаче продължи хода си към Бризола, а съдията остави играта да продължи. Само с едно докосване бразилецът спря кълбото и си освободи пространство за удар, а при стрелбата не остави шансовете на вратаря Вълков с третия гол на своя тим в срещата.

Първата опасна възможност за “оранжевите” през втората част се откри пред Михаил Минков, който стреля силно по посока вратата на Кейзер, но топката излезе в аут.

В 55-та минута Раденцов имаше възможност да отправи удар от пряк свободен удар. Той изненада с изпълнението си Кайзер, който реагира със закъснение, а топката се отби в напречната греда и излезе в корнер.

В 63-та минута Ботев (Пд) получи право да изпълни дузпа, след като Афонсо се измъкна зад гърба на Иван Иванов и излизаше сам срещу вратаря. Защитникът на Литекс не се поколеба да фаулира своя съперник в наказателното поле, за което съдията му показа втори жълт картон и посочи “бялата точка”.

ГОООЛ Стивън Петков оформи своя хеттрик в 64-та минута след точното изпълнение на 11-метров наказателен удар – 4:0!

В 67-та минута Неделев стреля красиво от свободен удар, но Вълков бе на място и изби атрактивно.

ГОООЛ Тодор Неделев оформи крайното 5:0 в 88-та минута!

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Цветомир Панов, Пламен Димов, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Фелипе Бризола (Юлиано Алваро 62′), Дуде Ндонгала (Тони Тасев 69′), Густаво Афонсо (Кристиан Добрев 71′), Стивън Петков