Под сянката на полупразния стадион: Локомотив (Пд) някакси пак намери начин да вдъхне надежда…

Отборът на Локомотив (Пд) се върна на победния път…

Тази вечер на „Лаута“ тимът на Войн Войнов поохлади напрежението, тегнещо върху му, и успя да победи Етър (ВТ) с удобното 2:0 в срещата от 14-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение през първата част реализира Димо Бакалов, който след половина част игра даде прднина на своите, след като засече една центрирана в полето на Етър топка и да донесе 3-те точки за своите.

През втората част Мартинович пропусна нов чист шанс за своя тима, но. излязал само срещу вратаря на гостите, нямаше шанса да се разпише. Пропускът бе втори пореден за словенеца от подобна позиция в последната седмица и се превърна в нещо като дежа вю от мача за Купата срещу Славия в София, когато Локомотив (Пд) отпадна след загуба 1:2 в продълженията, а Мартинович отново не намери целта от идентична позиция. Две минути преди края на редовното време Димитър Велковски излезе на нова голова позиция сам срещу Иванов и този път прошка нямаше, оформяйки крайното 2:0.

Поредна домакинска среща на „черно-белите“ пък бе белязана от плашещо ниската посещаемост отстрана на феновете на „смърфовете“. По-малко от 500 викаха за своя тим, на фона кризисната ситуация в отбора и 5-те загуби в последните 9 мача във всички турнири.

Въпреки победата Локомотив (Пд) остава 8-ми в класирането с актив от 20т.. Етър в 12-ти с 12т. В следващия си мач „смърфовете“ гостуват на Левски в София в среща от 15-ия кръг на Първа лига.

Началото бе меко казано вяло отстрана и на двата тима. Първият удар по посока една от двете врати бе отправен в 11-та минута на срещата, когато капитанът на Етър Иван Стоянов стреля от границата на наказателното поле към вратата на Пиргов, но топката излезе в аут.

Две минути след това “смърфовете” организираха дебютната си по-сериозна атака в двубоя. Муса и Мартинович ускориха нападението на “черно-белите” с няколко паса по между си на левия фланг. Словенецът навлезе добре в полето на Етър и извади добре от аутлинията към вратарското поле. Бакалов обаче се размина и защитата на “болярите” изчисти.

В 18-та минута Иван Стоянов отново опита да застраши вратата на домакините. Той стреля от пряк свободен удар, от над 25 метра разстояние, но бранител на Локомотив (Пд) застана на пътя на топката, която пак се върна в играча на Етър. Вторият опит на Стоянов бе по-добър, но и този шут мина встрани от рамката на “смърфовете”. В 31-та минута Крумов центрира в полето на Етър. Там сам бе Мартинович, който стреля с глава, но слабо и вратарят Иванов улови.

ГОООЛ Димо Бакалов откри за Локомотив (Пд) в 34-та минута – 1:0!

Поредно центриране на Крумов в наказателното поле на гостите този път доведе го попадение. Крайният защитник намери Димо Бакалов на втора греда, който от малък ъгъл намери смелост да стреля към вратата на “виолетовите” и с глава даде преднина на своите.

В 43-та минута Сърмов получи малко пред границата на наказателното поле на “черно-белите” и шутира, но топката профуча на метър от десния страничен стълб. Минута след това и Руменов стреля от идентична позиция, но и този път топката нямаше “желанието” да посети вратата на Локомотив (Пд).

Само няколко минути след началото на второто полувреме вратарят на Локомотив (Пд) Илко Пиргов се самоконтузи нелепо и получи травма на прасеца. Това принуди неговото излизане и принудителното влизане на смяната Мори Диао.

В 57-та минута подаване отляво на атаката на Етър намери Бадара в полето на “черно-белите”. Той надскочи Николов и стреля глава, но топката излезе прехвърли вратата на домакините. Три минути след това страхотно подаване на Серджо от пряк свободен удар достави удобно топката на главата на Везалов. Той намери добре, но ударът не сполучи и топката излезе в аут.

В 63-та минута Мартинович без изведен сам срещу вратаря на Етър Иванов. Сякаш като дежа вю от мача със Славия обаче словенецът отново не пречени близостта на вратаря и не стреля никак ефективно. Христо Иванов скъси ъгъла и изби с тяло.

ГОООЛ Димитър Велковкси оформи крайното 2:0 в 88-та минута след контратака на своя тим!

Локомотив (Пд): Илко Пиргов (Мори Диао 50′), Пламен Крумов, Пламен Николов, Димитър Везалов, Муса Мухамед, Раян Фрикеше, Пауло Серджо (Янко Ангелов 82′), Парвиз Умарбаев (Велковски 60′), Веселин Марчев, Дино Мартинович, Димо Бакалов