СНИМКИ: Екзекутор, Абсолютно Луд, “Кралят на Резервите”!

“Злтният Стивън”, “Златният Стивън”, “Златният Стивън”…

Отборът на Ботев (Пд) постигна първа победа в плейофите на Първа лига! Този следобед в кв.Коматево момчетата на Николай Киров успяха да сломят съпротивата на Левски и постигнаха успех с 1:0. Победата е още по-сладка за всички, които обичат “жълто-черните”, тъй като тя дойде числено неравенство за техния отбор (след червения картон на Димитър Пиргов в края на първата част).

Голът, който раздели двата тима, бе вкаран от резервата Стивън Петков 10 минути преди края на срещата. Петков отново се появи от пейката и донесе успеха на своите. Това е 9-ти гол за Стивън през сезона като всички тези попадения дойдоха като резерва.

Като цяло срещата не се отличи с кой знае какви футболни достойнства. Двата тима уцелиха по един път гредите – Ботев (Пд) чрез Жоао Пауло и Левски чрез Габриел Обертан през първата част. През второто полувреме, въпреки численото си неравенство, “жълто-черните” проявиха по-голямо сърце и успяха да се доберат до успеха.

Във вторник (10 април) Ботев (Пд) приема Славия в първи 1/2 финал за Купата на България. Три дни след това е поредната битка от шампионата – срещу Берое в Стара Загора.

Срещата започна изчакващо и с една идея по-предпазливо от двата отбора. Левски опита да пресира “високо”, докато Ботев (Пд) се опитваше с множество пасове да излезе от капаните на дълбокото разположение на съперникови играчи. В 7-та минута Неделев намери по страхотен начин с диагонален пас Жоао Пауло отдясно. Горанов бе прескочен, а кариоката спря на гърди и с едно докосване си отвори пространство за удар. От малък ъгъл Пауло не се поколеба да стреля и с мощна тупалка разтресе дясната странична греда на Митрев, след което кълбо излезе в аут.

В 18-та минута Ботев (Пд) бе страшно близо до гол! Митрев не успя да вкара добре топката след начален удар. Това даде шанс на Кампос да комбинира на два пъти с Жоао Пауло. Атаката продължи през Балтанов и Неделев, преди да достигне до Филипов. Бекът центрира отдясно към вратарското поле, Митрев увисна, но Ндунгала и Кампос останаха под топката.

4 минути след това Неделев намери Ндунгала отляво. Цветкович изостана и остави нахлуващия Дуде. Той опита да стреля с по-слабия си ляв крак, но топката излезе далеч в аут.

В 28-та минута Обертан уцели напречната греда зад Кайзер. Преди това защитата на Ботев (Пд) се пропука и позволи на центриране отдясно да намери французина да остане сам на стрелкова позиция.

120 секунди по-късно Балтанов стреля от дистанция по диагонал, но топката излетя далеч в аут. В 32-та минута Неделев и Серкан не се разбраха при комбинация пред наказателното си поле. Прохазка отне и пусна наляво към Паулиньо. То стреля слабо, но Кайзер се намеси удачно.

В 34-та минута Филипов се оказа на стрелкова позиция, но ударът му последователно срещна играчи на Ботев (Пд) и Левски и излезе в аут.

В 41-та минута Димитър Пиргов получи червен картон, след като повали Габриел Обертан, който се измъкваше сам срещу Кайзер. Преди това именно Пиргов не успя да намери продължение изнасянето и се забави твърде много при взимането на решението. Обертан успя да докосне топката, но след това падна на земята след фаула на бранителя на “жълто-черните”.

В последната минута на първото полувреме Неделев реши да стреля от минимален ъгъл, след което топката се удари от външната страна на дясната греда.

С 49-та минута Обертан стреля, но топката излезе в аут.

С 65-та минута Левкси направиха хубава комбинация в атака. Паулиньо с пета успя да изведе Буш, но румънският нападател не успя да се възползва по най-добрия начин ипозволи на вратаря Кайзер да улови топката.

Малко след това Жоао Пауло се пребори с трима играчи на Левски и да отправи опасен удар към Митрев, но вратарят на “сините” избива със сетни усилия в корнер.

В 75-та минута Серджиу Буш не успяа да порази целта от близо три метра след перфектен пас Паулиньо отдясно.

ГОООЛ В 79-та минута Стивън Петков откри за Ботев (Пд) с глава – 1:0!

Резервата Стивън Петков наказва “сините” от София! Тодор Неделев центрира прекрасно в наказателното от фаул, Давид Яблонски не направи абсолютно нищо, за да спре включилия се Петков, който с глава се разписа за 1:0. Това е девети гол за Стивън Петков този сезон!

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Серкан Юсеин (Стивън Петков 77’) Лъчезар Балтанов, Дуде Ндонгала (Пламен Димов 46′), Тодор Неделев, Диого Кампос (Фелипе Бризола 56’), Жоао Паоло