Пак слаб съдия поряза Ботев (Пд), “канарите” спечелиха смела точка срещу вицешампиона!

Ботев (Пд) спечели смела точка срещу ЦСКА-София…

Тази вечер “канарчетата” успяха да удържат един от фаворитите за титлата през този сезон – ЦСКА-София, и да вземат точка след 0:0 в кв.Коматево.

Срещата не се отличи с кой знае колко изящни футболни мигове. Общо двата тима отправиха едва четири точни удара към противниковите врати – 3 над 1 в полза на домакините.

Най-спорната ситуацията дойде в 40-та минута, когато Густаво Афонсо нахлу в наказателното поле на ЦСКА-София, но бе фаулиран от Борис Секулич. Съдията Волен Чинков не пожела да отсъди дузпа в полза на домакините, въпреки че такава имаше.

След тази точка “канарчетата” остават 6-ти с 10т., докато ЦСКА-София за няколко часа се изкачи до първото място с 16т. След паузата Ботев (Пд) гостува на Славия в среща от осмия кръг на Първа лига.

Още в първата минута Ботев (Пд) можеше да реализира. Тодор Неделев изпълни корнер отляво по атаката, на първа греда топката мина над Чорбаджийски и Диого Кампос се озова непокрит. Изстрелът му с глава обаче отлетя високо над гредата.

В 12-та минута ЦСКА-София пропусна голям шанс. Едвин Джеси получи топката и се оказа само срещу Филип Филипов отляво по атаката. В наказателното поле ганаецът елегантно го преодоля и центрира ниско по тревата. Йордан Минев изчисти доста нескопосано – право към намиращите се пред вратарското поле Мауридес и Тиаго Родригес. За негов късмет никой от тях не очакваше подаръка, а защитата на Ботев все пак изрита кълбото в тъч.

В 33-та минута Неделев спечели много метри терен в половината на съперника. След като влезе в наказателното поле на ЦСКА-София реши да стреля с левия крак по диагонал, но не отправи най-добрия възможен удар и топката излезе в аут. В 40-та минута Густаво бе спънат от Секулич в наказателното поле на Ботев (Пд), но Волен Чинков не видя положението и не свири наказателен удар.

В 51-та минута пряк свободен удар за “червените” позволи още веднъж на Десподов да центрира отлично в полето на “канарчетата”>. Бодуров бе оставен почти без опека и макар да бе с гръб към вратата, нанесе много добър изстрел с глава. Кайзер беше хванат в крачка, а топката премина агонизиращо близо в аут покрай левия стълб.

20 преди края на срещата Вутов стреля много мощно от десетина метра, но стражът на гостите изби. Филип Филипов с поредно включване в атака и нелошо центриране, което прехвърли двама негови съотборници в пеналта. Топката стигна до Вутов в другия край, а бившият футболист на Левски стреля мощно и точно от труден ъгъл. Черниаускас реши да не рискува, затова боксира.

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Йордан Минев, Лъчезар Балтанов (Васил Шопов 76′), Радослав Терзиев, Тодор Неделев, Густаво Афонсо (Антонио Вутов 65′), Диого Кампос, Стивън Петков

Резерви: Иван Чворович, Джонатан Перейра Соуза, Димитър Пиргов, Серкан Юсеин, Кристиан Добрев, Васил Шопов, Антонио Вутов

ЦСКА-София: Витаутас Черниаускас, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Рубен Пинто (Жанио Бикел 78′), Едвин Джеси (Евандро 78′), Мауридис Жуниор, Ангел Лясков, Кристиян Малинов, Кирил Десподов, Тиаго Родригез (Жоржиньо 65′), Борис Секулич

Резерви: Данте Стипица, Жорже Интима, Евандро Да Силва, Станислав Манолев, Жанио Да Силва Бикел, Александър Дюлгеров, Стивън Перейра

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Главен съдия: Волен Чинков