Хиксът оставя горчивина, но пък доказа, че Той е феномен, орисан да бележи голове!

Ботев (Пд) е в „тройката“, но горчивината от непостигнатата победа остава…

Отборът на Ботев (Пд) не успя да запише втори пореден успех в Първа лига и записа невлизащ в сметките хикс 1:1 срещу Славия в срещата от 15-ия кръг на Първа лига. на базата в кв.Коматево “канарчетата” така и не успяха да постигнат нужния успех, за да се настанят удобно сред първите три отбора в класирането, но все пак, спечелената точка, ги качва пред прекия конкурент Левски.

Агресивният старт на гостите от Славия сякаш изненада Ботев (Пд). Тимът на Николай Киров получи гол в 26-та минута, дело на Иван Минчев, и до 64-та така и не намираше път към вратата на съперника. Големият спасител за „канарчетата“ в последните седмици Стивън Петков отново трябваше да се появява от скамейката, за да оправя кашите в „жълто-черно“.

Той замени Серкан Юсеин в 63-та минута от срещата и само 53 секунди по-късно бе в прегръдките на своите съотборници, изравнявайки резултата. Това бе 6-то попадения за Стивън (5 за първенство и 1 за Купата) с екипа на Ботев (Пд).

Малко преди края на 90-те минути и двата тима останаха с 10 души, когато, първо, защитникът на Ботев (Пд) Пламен Димов втори жълт картон, а след това същата съдба последва и Емил Мартонов от състава на гостите.

Лъчезар Балтанов бе големият отсъстващ за домакините. Той бе наказан от БФС, заради натрупани картони (5). На неговото място в сърцето на полузащитата застана Серкан Юсеин, който си партнираше с ЯЯ Меледже. По крилата бяха Ндунгала и Бризола, а напред Виана, зад него действаше капитанът в този мач Тодор Неделев.

Въпреки равенството, Ботев (Пд) прескочи Левски в директната битка за третото място в подреждането. „Канарчетата“ са с 25т., точно колко и „сините“, но с по-добри голови показатели. Славия остава 9-та със 17т.

В следващия кръг „жълто-черните“ гостуват на ЦСКА-София на 18 ноември (събота) в среща от 16-ия кръг на Първа лига.

Началото бе белязано от супершанс за Ботев (Пд). Още в 4-та минута Фелипе Бризола получи на удобна позиция на пеналта и с плътен удар опита да отбележи. Топката обаче мина на няколко сантиметра встрани от левия страничен стълб на “белите” и излезе в аут.

В 15-та минута Ивайло Димитров се измъкна зад защитата на Ботев (Пд) и навлезе с топка в крака в наказателното поле на домакините. Там стража на домакините и Пламен Димов спряха пътя на нападателя и той падна на тревата. Въпреки че съдията не посочи бялата точка, останаха съмнения за нарушение. 2 минути след това Стефан Велев бе оставен сам пред полето на “жълто-черните” и стреля силно с левия крак, но Чворович улови.

В 20-та минута Панов получи отляво, след хубав рейд на Неделев през центъра, но силното му центриране не сполучи и топката излетя високо в аут.

ГОООЛ Иван Минчев даде преднина на Славия в 26-та минута – 0:1!

Много скоростна атака на играчите на Славия по десния фалнг в крайна сметка завърши с попадение за гостите. Ндонг напредна необезпокояван по левия фланг и с хубаво изкарване намери Минчев. Той отново бе останал сам пред границата на наказателното поле. Минчев овладя спокойно и с плътен удар по земя в левия ъгъл остави без шансове вратаря на “канарите”.

В 30-та минута Бризола стреля от дистанция, но топката попадна в прегръдките на Стергиакис. В 41-та минута Неделев опита технично да вкара от пряк свободен удар, но топката се отби в стената и излезе в корнер. Минута след това капитанът на Ботев (Пд) отново стреля от идентична дистанция, малко пред полето на Славия, но Стергиакис улови.

В първите минути на второто полувреме Неделев имаше шанс да центрира остро към наказателното поле с левия крак. Капитанът на Ботев (Пд) опита нещо като изстреля, въпреки малкия ъгъл, но Стергиакис улови. В 52-та минута Неделев отново прибегна до удар от дистанция, но въпреки че топката се тупна пред вратаря на Славия, той изби.

В 54-та минута Виана бе намерен на аутлинията, в близост до вратата на Стергиакис, но ударът му от малък ъгъл не се получи добре и не намери вратата. 5 минути вратарят на Славия излезе, за да пресече една дълга топка. Той обаче не успя да стигне пръв и се сблъска зверски със Стефан Велев и Дуде Ндунгала. Последните двама имаха нужда от лекарска помощ, а съдията подмина ситуацията.

ГОООЛ Стивън Петков изравни за Ботев (Пд) в 64-та минута – 1:1!

Само минута след влизането си в игра “суперрезервата” Стивън Петков отново заблестя. След една изсипана топка в полето на Славия, първоначално Виана се размина с кълбото и на празна врата не успя да вкара. След това бразилецът уцели топката, но Стергиакис се намеси. При третата добавка Петков бе безпощаден и от метър прониза “белите” за 1:1.

В 74-та минута Неделев отново стреля към вратата на Стергиакис, но вратарят на Славия улови. В 79-та минута Минчев стреля силно от 20 метра, но Чворович се намеси. В ответната атака топката попадна в Димов, който се озова на стрелкова позиция – ударът му обаче бе колкото силен, толкова и неточен и излее в аут.

Ботев (Пд): Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев (Марин 56′), ЯЯ Меледже (Юлиано Алваро 46′), Серкан Юсеин (Стивън Петков 63), Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала, Фернандо Виана