Трудностите за “канарчетата” продължават – Ботев (Пд) позволи обрат в София!

Отборът на Ботев (Пд) позволи да бъде обърнат и загуби с 3:2 от Славия в среща от 16-я кръг на Първа лига.

Иван Стоянов се разписа от дузпа за нарушение на капитана Марио Кирев срещу Жоао Пауло. В 33-ата “белите” изравниха чрез Сердер Сердеров. След почивката най-старият столичен клуб стигна до пълен обрат, след като в 65-ата минута Валери Домовчийски се разписа във вратата на “канарчетата”.

В 66-ата минута Домовчийски не остави шанс на Георгиев, а Балджийски с отличен удар в 80-ата минута направи резултата 3:1 в полза на “белите”. Три минути преди края Неделев от малък ъгъл намали резултата, но за повече “жълто-черните” нямаха сили.

Така Ботев (Пд) остава осми с 18т. във временното класиране, докато Славия вече е 12-ти с 14т.

Първата по-сериозна опасност в срещата дойде в 5-ата минута, когато след центриране от ъглов удар Стенио първи стигна до топката и стреля с глава, но топката мина на сантиметри над вратата. 120 секунди по-късно и “белите” показаха зъби, след като от ъгъла на наказателното поле Николай Димитров пробва да изненада Георги Георгиев, но вратарят бе на мястото си и улови.

В 13-ата минута отново Хичо постави под напрежение защитата в “жълто-черно”. Юношата на Левски пое топката отдясно, навлезе към центъра на терена и от границата на наказателното поле стреля силно, но Георгиев реагира чудесно и макар и само с една ръка, успя да избие.

След няколкото добри ситуации пред вратата на “канарчетата”, гостите от Пловдив отговориха повече от подобаващо. В 21-ата минута капитанът Тодор Неделев намери с тънък пас Жоао Пауло зад защитата на Славия, който бе фаулиран по глупав начин от Марио Кирев. С изпълнението на дузпата се нае опитният Иван Стоянов, който не сгреши и реализира третото си попадение за сезона.

Футболистите на Владимир Иванов не се смутиха от удара, който получиха, и бързо успяха да се върнат в мача. В 33-ата минута “белите” стигнаха до изравнително попадение след страхотна многоходова контраатака, започнала отдясно и завършила с пас на Иван Минчев към лявото крило Сердер Сердеров. Руснакът не се поколеба и с техничен удар прати топката в мрежата на Георгиев.

Пет минути преди края на първата част най-старият столичен клуб можеше да стигне до пълен обрат в срещата, но след страхотния удар на Георги Йомов от границата на наказателното поле, топката срещна десния страничен стълб.

През втората част Славия успя да надделее над съперника с по-добра игра. В 66-ата минута Домовчийски не остави шанс на Георгиев, а Балджийски с отличен удар в 80-ата минута направи резултата 3:1 в полза на “белите”. Ботев сякаш позагуби силите си през втората част, а смените позакъсняха.

В 87-ата минута Неделев от малък ъгъл намали резултата, след като стигна до топката след изпълнение на пряк свободен удар.

В крайна сметка Славия успя да победи и вече има 17 точки, но е на 11-ото място. Ботев е на 8-ото с 18.