СНИМКИ: “Подгизнал” хикс без стойност за Локомотив (Пд)

Локомотив (Пд) прекъсна серията си от две победи с равенство в Първа лига…

Тази вечер на “Лаута” възпитаниците на Бруно Акрапович не успяха да победят Етър (ВТ) и завършиха 0:0 в среща от десетия кръг на Първа лига.

Под неспирния дъжд в Пловдив “черно-белите” не предложиха почти нищо креативно срещу своя съперник. И двата тима заложиха на защитен подход в опит да се открият пространства за контраигра. Идеите и на двамата треньори обаче не се реализираха и тимовете им поделиха по точка.

След това равенство Локомотив (Пд) е 5-ти със 17т. в таблицата, докато Етър (ВТ) е 9-ти с 12т. В следващия кръг “смърфовете” гостуват на Берое.

Локомотив (Пд) започна с устрем срещата. Още в 5-та минута Аралица се измъкна зад защитата на Етър. Едва след като той шутира и вратаря спаси, страничният съдия вдигна флага си за засада.

Минута след това Аралица отново се озова на стрелкова позиция, но ударът му по диагонал бе слаб и по земя, като не затрудни Христо Иванов, който улови.

В 20-та минута Карагарен овладя един хубав диагонален пас отляво. Напредна към наказателното поле и стреля с левия крак, но Иванов улови спокойно. 4 минути след това Румен Руменов проби отляво, след което центрира на близката греда, но Мартин Луков излезе и улови.

В 36-та минута подаване на Карагарен от пряк свободен удар създаде сериозна суматоха в полето на Етър. Езе стреля с глава, но топката се отби в напречната греда. Кълбото се върна, а там Илиев с глава опита да реализира. Ударът бе слаб и стигна отново до Езе, който обаче се оказа в засада. Въпреки всички нигериецът отправи удар със странична ножица, но и той не влезе, нацелвайки десния страничен стълб.

В 44-та минута Аралица спря на гърди след вертикален пас към наказателното поле. От полупаднала позиция хърватинът реши да стреля с десния крак, но стражът на гостите отново бе на място и парира удара.

В 53-та минута Локомотив (Пд) имаше претенции за дузпа. Анте Аралица напредна отдясно. Димо Атанасов понечи да го блокира, като футболистът на домакините падна в наказателното поле, след което разпери ръце в знак на протест. Реферът обаче даде знак играта да продължи.

В 62-та минута се появи чудесен шанс за “смърфовете”. Бирсент Карагарен центрира отдясно, бранител на гостите се размина с топката и не можа да изчисти, така Анте Аралица някъде от границата на вратарското поле засече, но твърде неточно – високо над вратата.

В 80-та минута Дани Младенов стреля много опасно от пряк свободен удар, но топка премина на няколко сантиметра вдясноот вратата на Луков. В 83-та минута Анте Аралица вкара, но бе в засада.

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Стивън Езе, Асен Георгиев, Милош Петрович, Янко Ангелов (Парвиз Умарбаев 66′), Игор Банович, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев (Вилим Посинкович 91′), Абделхаким Буна, Анте Аралица (Ален Ожболт 85′)

Резерви: Йордан Йотов, Дуйе Мрдеша, Вилим Посинкович, Димитър Везалов, Елитон Джуниор, Парвиз Умарбаев, Ален Ожболт

Етър (ВТ): Христо Иванов, Венцислав Василев, Артьом Артюнин, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Никола Колев, Флорент Боджадж, Пламен Гълъбов, Даниел Младенов (Крум Стоянов 91′), Ерик Почански (Аласана Мане 71′), Румен Руменов

Резерви: Анатоли Господинов, Аласана Мане, Жилсон Монтейро Варела да Силва, Иван Петков, Иван Иванов, Крум Стоянов, Чавдар Ивайлов

Старши треньор: Красимир Балъков

Главен съдия: Волен Чинков

Три промени в групата на Локо (Пд)

ГЛЕДАЙ: Крушарски: Ще дойде човек да ми помага, явно съм неудобен за Общината и за феновете

ГЛЕДАЙ: Акрапович: Доволен съм, искаме да продължим максимално напред за Купата на България