Това Локо (Пд) на Илиан Илиев ли бе?

След точно 124 дни (или 4 месеца и 3 дни) Локомотив (Пд) на Илиан Илиев отново бе победен!

Тази вечер на ст.“Калиакра“ в Каварна „смърфовете“ не успяха да продължат изключителната си серия от 9 поредни двубоя без поражение и загубиха при гостуването си на Черно море с 2:0 в среща от четвъртия кръг на Първа лига.

След като през април тази година „черно-белите“ загубиха при гостуването си на Берое с 5:2, сега нова визита подхлъзна запътилия се към европейските клубни турнири състав на „смърфовете“.

Локомотив (Пд) изигра слаб мач, в който бе надигран по всички показатели както технически, така и тактически. Играта на „смърфовете“ се характеризираше с много браг и припряност, а всичко това единствено даде шанс на противника да реазлизира своя потенциал.

Страхотен мач за „моряците“ направи словакът Марек Кузма, който реазлизира две попадение (29‘, 58‘). Вторият гол на Кузма пък тотално сломи Локомотив (Пд), въпреки че преди него те до голяма степен бяха върнали настроението в своята игра.

След тази загуба възпитаниците на Илиан Илиев остават с 1 победа от 4 двубоя от началото на новия сезон (5т.), докато “моряците” излизат на върха в Първа лига с 10т.

Иначе срещата започна по-добре за Черно море, които още в първите минути потърсиха своите шансове за гол. Бакари и Георги Илиев на два пъти се озоваха на хубави позиции, но изстрелите им не намериха целта и бяха избивани от защитници на “смърфовете”.

В 20-та минута Веселин Марчев центрира към наказателното поле на Черно море от пряк свободен удар. Топката намери Бирсент Карагарен, но ударът му с глава не затрудни никак Емил Михайлов и той улови.

ГОООЛ Марек Кузма давде преднина на Черно море в 29-та минута – 1:0!

По-голямото желание на домакините в началните минути на срещата даде резултат малко преди да изтекат 30-те минути на срещата. Капитанът на “моряците” Георги Илиев центрира остро в наказателното поле от пряк свободен удар. Там добра позиция бе заел Марек Кузма, който единствено сложи крака си на пътя на топката и прониза Ясин ел Харуби за 1:0 в полза на своя отбор.

“Моряците” не спряха дотук. Възпитаниците на Илиан Илиев изглеждаха доста стъписани след гола и оставиха множество шансове пред своите съперници. Първо, в 35-та минута далечен удар на Бакари отлетя далеч в аут. 5 минути след това голмайсторът Кузма дриблира технично между защитниците на Локомотив (Пд) и си отвори място за изстрел. Въпреки силата на неговия шут обаче, Ел Харуби бе на място и улови.

В 45-та минута Бакари проби мощно през центъра на терена и подаде на свободния Марек Кузма отдясно. Вторият без замисляне стреля към вратата на Харуби, но топката премина няколко метра над вратата на мароканеца.

Втората част започна като първата – с предимство за домакините. Още в 46-та минута Георги Илиев със страхотно центриране от пряк свободен удар качи топката върху главата на Бакари. Той отклони към далечната греда, където защитникът Михаил Венков с мощен удар с глава тества рефлекса на Ел Харуби, който изби атрактвно в корнер.

Последва миг на съживяване в редиците на гостите. Ванчо Траянов отправи удар от над 20 метра но топката излетя високо над над напречната греда.

В 53-та минута Георги Илиев пак центрира към наказателното поле на пловдивчани. Там Марек Кузма отклони към далечната греда, където дебнеше Венков, но пред крака му Кирил Котев изби току пред голлинията.

ГОООЛ Кузма покачи до 2:0 за Черно море в 58-та минута!

Тъкмо когато в Локомотив (Пд) си бяха помислили, че овладяват положението на терена и изтеглят своя съперник в неговата половина, “моряците” удариха за втори път. Уго Секо напредна в половината на гостите и намери Марек Кузма зад разредената защита на “смърфовете”. Словакът без колебание стреля технично под плонжа на Ел Харуби, който нямаше какво да направи срещу излезналия сам срещу него противников играч.

В 79-та минута от Локомотив (Пд) имаха претенции за дузпа, след като Даниел Георгиев ритна топката в ръката си в наказателното поле. Съдията остана безмълвен.

Вероятни стартови състави на двата отбора:

Черно море: Емил Михайлов, Михаил Венков, Пламен Николов (Даниел Георгиев 71′), Даниел Златков, Ондрей Сукуп (Ян Малик 79′), Александър Цветков, Тодор Паланков, Георги Илиев, Бубакар Камби (Иван Коконов 65′), Марек Кузма, Уго Секо

Старши треньор: Георги Иванов

Локомотив (Пд): Ясин Ел Харуби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Димитър Везалов, Ясин Амрауи, Георги Вълчев, Данчо Траянов, Дани Кики (Димо Бакалов 78′), Веселин Марчев, Мартин Камбуров, Бирсент Карагарен (Умарбаев 45′)

Старши треньор: Илиан Илиев

Главен съдия: Станислав Тодоров