СНИМКИ: Мартин Камбуров ликува на “Лаута”!

Мартин Камбуров ликува на „Лаута“, Локомотив (Пд) с втора поредна загуба в Първа лига!

Бившият играч на Локомотив (Пд) Мартин Камбуров вкара на бившия си отбор и помогна за победата на “зелените” с 2:0 този следобед на ст.”Локомотив” в парк “Лаута”. Срещата от 25-ия кръг на шампионата бе решена през втората част, след като през първите 45′ двата отбора не предложиха абсолютно нищо интересно на зрителите.

Камбуров в 67′ с глава, след корнер, и Педро Еуженио в 88′ след точен удар само срещу вратаря, решиха спора в полза на гостите, които сякаш умело изчакаха своя момент и удариха точно тогава, когато съперникът най-малко очакваше.

Бруно Акрапович бе рутирал леко защитната си формация спрямо последния мач за първенство. На левия бек застана нигериецът Мухамед Муса, който се завърна след наказание, докато отдясно втори пореден мач на тази позиция игра Янко Ангелов. В предни позиции бяха Буна, Бакалов, Марчев и Аралица, но и четиримата трябва да получат оценка “слаб 2” за огромното “нищо”, което представиха.

Това е втори пореден неуспех на “смърфовете” през пролетта, след като преди няколко дни те отстъпиха на Септември (Сф) с 1:3 в София. След тази загуба пловдивчани остават на 7-ма позиция с 28т., докато старозагорци са 4-ти с 44т. В последния мач на редовния сезон “черно-белите” гостуват на Черно море на 18 март във Варна.

Двубоят не започна лошо за домакините, които с висока преса и близко стоене до противниковите играчи опитваха да натикат своя съперник в неговата половина. В 7-та минута Бакалов изпълни свободния удар, но топката бе избита от играч на “зелените” и излезе в корнер.

В следващите двайсетина минути играта се водеше предимно в центъра, където бяха извършени множество нарушения, а съдията често имаше повод да стопира играта, заради нерегламентираните действия на играчите на двата тима.

В 36-та минута Еуженио бе много близо до гол, но Пиргов се намеси отлично! След изпълнение на корнер португалецът успя да се добере до кълбото на границата на полето на “смърфовете” и да стреля с параболичен удар към горния ляв ъгъл на вратата на Локомотив (Пд). Пиргов се разтегна максимално и леко докосна топката, която се отклони достатъчно, за да се спре в горната греда и да тупне пред голлинията, преди да бъде изчистена в ъглов удар.

Вторите 45′ започнаха с хубав шанс за гостите . Еуженио напредна отляво и пусна пас по земя към наказателното поле на Локомотив (Пд). Там Камбуров овладя добре и пусна към нахлуващия в полето Леони. Той стреля мощно с левия крак, но поради малкия ъгъл топката излезе в аут.

В 55-та минута домакините имаха претенции за дузпа, след силна контраигра на Муса по левия фланг. Неговото центриране в полето срещна ръката на Иван Иванов. На повторенията се видя, че съдията сгреши, като не отсъди 11-метров наказателен удар.

120 секунди по-късно Елитон стреля коварно от пряк свободния удар, но Перниш внимаваше и изби в корнер.

ГОООЛ Мартин Камбуров даде преднина на Берое в 67-та минута – 0:1!

Вторият най-резултатен играч в българския футбол Мартин Камбуров (198 гола) успя да се разпише и срещу бившия си отбор. След центриране от корнер към вратата на Пиргов, Везелов и Елитон изпуснаха Камбуров, който единствено отскочи от място и заби топката във долния десен ъгъл на вратата на домакините. След попадението Камбуров покажа уважение към “черно-белия” клуб и единствено вдигна ръце в знак на признателност към Локомотив (Пд).

В 60-та минута Симеон Райков получи директен червен картон, след като от резервната скамейка ритна Карлос Охене. Всичко обаче започна след едно спречкване между Охене и Аралица пред скамейката на Локомотив (Пд). Охене имаше претенции за задържане и реагира бурно. Райков, който е бил в близост до ситуацията, не е сдържал нервите си и е изритал своя съперника. Това доведе до голямо скупчване на играчи и треньори от двете скамейки.

ГОООЛ Педро Еуженио даде допълнителна преднина на Берое в 75-та минута – 0:2!

Малко преди края на срещата Берое поведе с два гола и реши нещатата в своя полза в този мач. Боби Цонев намери коридор през защитата на “смърфовете” и пусна към Еуженио. Той се измъкна сам срещу Пиргов и с техничен удар гол преодоля, оформяйки крайния резултат на срещата.

Стартови състави на двата тима:

Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Димитър Везалов, Стивън Езе, Муса Мухамед, Янко Ангелов (Васил Иванов 84′), Елитон (Умарбаев 77′), Игор Банович, Веселин Марчев, Димо Бакалов (Филип Михалевич 73′), Абделхаким Буна, Анте Аралица