Мегаскандална дузпа сломи ялов Локомотив (Пд)

Локомотив (Пд) записа трети пореден мач без успех в Първа лига…

Тази вечер “смърфовете” отстъпиха на 12-ив Дунав (Русе) с 0:1 в среща от дванадесетия кръг на шампиона.

Единственото попадение в срещата падна след реализирана от Красимир Станоев дузпа в 68-та минута.

11-метровият удар обаче бе крайно спорен, тъй като при топка в наказателното поле Петрович игра с тялото си, но Валентин Железов видя игра с ръка и посочи “бялата точка”.

Така “черно-белите” остават без победа вече в три срещи след равенството с Етър (0:0) и загубата от Берое (0:1) в последните два кръга.

След тази загуба Локомотив (Пд) остава 6-ти със 17 т., докато Дунав е 12-ти с 11 т.

Първият удар в мача дойде в 10-та минута, когато Мохамаду Ндиайе от тима на домакините стреля с глава, но топката премина над напречния стълб на Мартин Луков. В 19-та минута “смърфовете” пропуснаха страхотен шанс да поведат в резултата.

След пас защитата на Дунав (Русе) Бирсент Карагарен се откъсна сам срещу вратаря и стреля, но Филип Димитров изби в корнер. След последвалото центриране Асен Георгиев стреля с глава, но стражът на домакините отново се намеси на ниво.

В 64-та минута удар от играч на Динав се отби коварно от футболист на Локомотив Пловдив, а топката продължи опасно посока вратата на Луков. За щастие на стража тя премина край лявата му греда и излезе в корнер

В 67-та минта Валентин Железов отсъди дузпа за игра с ръка на Милош Петрович в наказателното поле на гостите, но повторенията показаха, че такава нямаше.

ГОООЛ Зад топката застана Красимир Станоев, който излъга Луков и даде аванс на своя тим в 68-та минута – 1:0!

Дунав: Филип Димитров, Преслав Петров, Мартин Ковачев, Георги Динков, Бранимир Костадинов, Мухамаду Ндиайе (Даниел Пехливанов 63’), Красимир Станоев, Христо Попадийн (Дарик Менса 88’), Светослав Ковачев, Иван Коконов, Ахмед Ахмедов (Исмаил Иса 75’)

Резерви: Станислав Антонов, Александър Александров, Ахмед Еша, Даниел Пехливанов, Деррик Менса, Исмаил Иса, Едуардо Гелен

Старши треньор: Пламен Донев

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Асен Георгиев, Йосип Томашевич, Игор Банович, Парвиз Умарбаев (Ален Ожболт 63’), Янко Ангелов, Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен, Анте Аралица (Вилим Посинкович 54’)