Локомотив ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

СНИМКИ: Акрапович все още не познава вкуса на победата, но футболът загуби, загуби много…

Бруно Акрапович не успя да вземе точки и в третия си мач начело на Локомотив (Пд), а футболът отново загуби…

Отборът на Локомотив (Пд) загуби с минимално 0:1 домакинството си на ЦСКА-София в срещата от 17-ия кръг на Първа лига. Разликата направи голът на Кирил Десподов от пряк свободен удар в 35-та минута на срещата след пряк свободен удар и грешка на вратаря Мори Диао.

Срещата не предложи почти никакви футболни достойнства, като двата тима бяха плахи и инертни в опитите си да достигнат до вратата на съперника. Двубоят обаче остана под шапката на футболното хулиганство, което загрози за пореден път български футбол.

Малко преди да изтече първата част група фенове на ЦСКА-София разбиха огражденията пред сектора за гости и нахлуха на пистата. Това провокира някои от ултрасите на Локомотив (Пд) също да се включат в мелето, а резултат не бе никак красив – близо 3 минути феновете на двата тима се биха около скамейките, а играчите на двата тима бяха прибрани преждевременно в съблекалните. За сблъсъците този следобед на „Лаута“ можете да видите повече ТУК

Проблемите в защита за Акрапович, и наказанията на Николов и Муса, принудиха треньора на „черно-белите“ да заложи на Асен Георгиев и Димитър Везалов в сърцето на защитата. На левия бек пък бе Велвско, докато на десния завърналия се след наказание Крумов. В центъра на терена започнаха Фрекеше и Банович. Квартет напред бе Кики, Аяри, Марчев и Бакаов, но те не измислиха нищо интересно в предни позиции.

След тази загуба „смърфовете“ остават 9-ти с 20т., докато „червените“ са 2-ри с 38т., на точка зад Лудогорец. В следващия си мач Локомотив (Пд) гостува на Витоша в Бистрица – 30 ноември.

Срещата започна с добра възможност за гостите. Каранга бе фаулиран пред полето на Локомотив (Пд) от Дани Кики. Десподов застана зад топката и стреля силно над стената, но Диао прояви страхотен рефлекс и изби.

Като цяло спокойни минути и за двата тима, които стоят стабилно в своите половини и много плахо гледат към вратата на съперника.

В 24-та минута Тиаго повтори упражнението отпреди десетина минути и получи шанс да обстрелва вратата на “черно-белите” от пряк свободен удар. Въпреки че целият тим на Локомотив (Пд) бе в своето поле, Тиаго избра да шутира технично, а не да разиграва топката, но кълбото излетя далеч в аут.

6 минута след това Каранга пое малко след центъра, напредна с топка в крака и оптимистично реши да изненадва Диао от над 30 метра с удар от ждроб. Намерението му обаче не намери подобаващ завършек.

ГОООЛ Кирил Десподов даде преднина на своя тим в 35-та минута – 0:1!

След третия пореден опит на “армейците” да отбележат от пряк свободен удар, вратарят на Локомотив (Пд) абдикира. Кирил Десподов стреля от около 20 метра, по диагонал на вратата на Диао, прехвърли стената и заблуди стража на “смърфовете”. Топката тупна в земята, а Диао не се намеси никак убедително, преди топката на влезе във вратата зад него.

СРЕЩАТА БЕ ПРЕКРАТЕНА В 40-ТА МИНУТА, СЛЕД КАТО ФЕНОВЕТЕ НА ЦСКА-СОФИЯ НАХЛУХА НА ПИСТАТА В ОПИТ ДА СЕ САМОРАЗПРАВЯТ С ТЕЗИ НА ЛОКОМОТИВ! ИГРАЧИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА БЯХА ПРИБРАНИ В СЪБЛЕКАЛНИТЕ!

В 50-та минута Раул вкара топката във вратата на Локомотив (Пд), след подаване от корнер, но съдията отмени попаденията заради игра с ръка на “червения” състезател.

Малко преди да изтече 1 час от началото на срещата хубаво центриране на Марчев качи топката на главата на Бакалов от пряк свободен удар. Докосването на крилото обаче бе слабо и топката попадна в ръцете на Черниаускас.

Минута след това Тиаго стреля по диагонал към вратата на Диао, но топката излетя високо в аут.

Локомотив (Пд): Мори Диао, Пламен Крумов ( Aрхан Исуф 64′), Димитър Везалов, Асен Георгиев, Димитър Велковски, Раян Фрикеше, Игор Банович, Дани Кики (Дино Мартинович 47′) Веселин Марчев, Кхалед Аяри (Пауло Серджo 58′), Димо Бакалов