Експлозия в Стара Загора! Тодор Неделев изстреля бултрасите в космоса с гол в последната минута…

Тодор Неделев взрива Стара Загора с гол в последната минута срещу Верея…

Ботев (Пд) победи с 1:0 Верея в първата си 1/2 финална среща от турнира за Купата на България. Успехът дойде с късен гол от дузпа на Тодор Неделев в 94-та минута.

Срещата не се отличи с кои знае какви футболни достойнства, като в нея преобладаваха повече емоциите. В крайна сметка обаче “канарчетата” сложиха точка на спора с гола от дузпа, дадена за нарушение срещу Омар Косоко в наказателното поле на Верея.

През първата част доминацията бе на страната на Вееря, които опитаха да вкарат ранен гол, а през втората играчите на Ботев (Пд) се активизираха и по-често поглеждаха към вратата на старозагорци. Реваншът е след седмица (26.04, сряда) в Пловдив.

“Канарчетата” са вдигали Купата през 1962 и 1981 година. Пловдивчани имат и 9 загубени финала, като последният е през 2014г. срещу Лудогорец.

Срещата започна с лек домакински натиск отстрана на футболистите на Верея. Още в 10-та минута те имаха възможност за гол, след като Георги Андонов стреля с глава, но Георгиев улови топката в обятията си.

В 16-та минута Момчил Цветанов спринтира силно отляво и центрира към Педро Еуженио. Вратарят на Ботев (Пд) Георгиев обаче следеше ситуация и с една ръка предотврати головата асистенцията.

Пет минути след това дойде и първата по сериозна възможност пред футболистите на Ботев (Пд). Тогава Фернандо Виана получи подаване от капитана Балтанов малко пред границата на накзателното поле и отправи силен диагонален изстрел. Топката обаче премина на сантиметри от десния страничен стълб на Пламен Колев.

В 30-та минута Тодор Неделев спечели една трудна топката в центъра и сам поде акция за своя отбор. Неделев пусна към открития Лъчо Балтанов на пенала на наказателното поле на Верея. Капитанът на Ботев (Пд) стреля мигновено, но и този път топката излезе в аут.

Спокойни първи няколко минути на втората част. И двата отбора опитват да наложат своето темпо на игра.

В 62-та минут Педро Еуженио отправи силен удар от пряк свободен удар, но топката премина високо над вратата на Георгиев. Няколко минути след това португалецът повтори упражнението, но и този път топката излезе в аут.

В 67-та минута съдията изгони доктора на Ботев (Пд) от скамейката, заради претенции към съдията. В 89-та минута Тодор Неделев стреля от пряк свободен удар, но много неточно.

Минута след това и Бризола пробва своя късмет, но и сега “канарчетата” не успяха да реализират. В продължението на срещата, Косоко бе съборен в наказателното после от Владимир Зафиров, а главния рефер на срещата отсъди дузпа. Зад топката от бялата точка застана Тодор Неделев, който вкара единственото попадения в срещата и така Ботев победи с 1:0.

Стартови състави на двата отбора, предадени от репортер на TribunaPlovdiv.bgna ст.”Трейс Арена”:

Верея: Пламен Колев, Самуел Инкоом, Иван Бандаловски, Владимир Зафиров, Селим Бен Джемиа, Георги Ангелов, Илиас Хасани, Момчил Цветанов, Георги Бончев Андонов (Васил Калоянов 87′), Селим Керкар (Венцислав Бенгюзов 77′), Педро Еуженио (Мирослав Енчев 90′)