“Суперрезервата” може всичко!

Ботев (Пд) се върна на победния път в Първа лига, а познат герой отново събра погледите…

Тази вечер „канарчетата“ взеха тежкото си гостуване на Благоевград, след като победиха тима на Пирин с 1:2 в срещата от 14-ия кръг на Първа лига, с започва второто „завъртане“ в шампионата.

На ст.“Христо Ботев“ началото бе лошо за „жълто-черните“. Още в 7-та минута центриране в тяхното наказателно поле хвана неподготвена отбраната на Ботев (Пд). От това се възползва нападателят на Пирин Станислав Костов, който откри за своя тим. 15 минути по-късно пловдивчани се върнаха в мача след много красиво и неочаквано разиграване на пряк свободен удар. В крайна сметка Неделев се оказа сам в стрелкова позиция и с премерен шут изравни.

До края на първата част и до средата на втората темпото бе изключително ниско и двата тима почти не намираха път към противниковите врати. Всичко това преди в играта да се появи „златната резерва“ на Николай Киров в последно време Стивън Петков. Той влезе на терена в 70-та минута на срещата и само 6 след това вече бе записал името си сред голмайсторите, носейки успеха на своя тим. При повторението обаче се видя, че голът бе от засада, което хвърля сянка върху победата на “жълто-черните”.

Като цяло Ботев (Пд) изглеждаше изтощен и неефективен в атака, въпреки двата гола. Сякаш липсваше динамиката и свежестта, като аргумент може да бъде и факта, че за пловдивчани това бе трето поредно гостуване в последната седмица (първо, бе пътуването до Русе и мача с Дунав 0:0, после победата над Царско село в София с 4:3 за Купата и днес двубоя в Благоевград срещу Пирин 1:2).

С тази победата „канарчетата“ се доближиха само на точка (24т.) от третия Левски във временното класиране. Пирин остава 11-ти с 14т. В следващия кръг Ботев (Пд) приема Славия на 03.11 на базата в кв.Коматево.

Началото бе добро за Ботев (Пд). “Канарчетата” имаха възможност да организират първата атака по посока една от двете врати. Минев, Балтанов и Бризола разиграха пред наказателното поле на домакините. Последният пас бе на бразилеца към своя сънародник Виана, но подаването бе твърде силно и Макенджиев излезе и услови топката.

ГОООЛСтанислав Костов даде преднина на Пирин в 7-та минута – 1:0!

Аймен Суда достави страхотна топка от свободен удар в наказателното поле на Ботев (Пд) на съотборника си в предни позиции Станислав Костов. Топката прескочи цялата отбрана на гостите, а за нападателя на “орлетата” не бе проблем да вкара във вратата на Чворович.

ГОООЛТодор Неделев изравнява за Ботев (Пд) в 22-та минута – 1:1!

Страхотна заучена комбинация донесе дола за пловдивчани. Ндунгала изненада защитата на Пирин след свободен удар с пас по земя отляво на наказателното поле. Там сам бе останал Неделев, който с премерен удар с левия крак не остави шансове на вратаря на Пирин.

В 30-та минута Балтанов опита шут от дистанция, фронтално на вратата на Пирин, но Македжиев спаси.

Втората част започна по идентичен начин, както завърши първата – без много положения и ниско темпо на игра. В 56-та минута Ндунгала се освободи добре от опеката на съперников футболист на дъгата на полето на Пирин, и стреля силно, но Макендижев отби с една ръка нагоре.

В 70-та минута центриране на Неделев от пряк свободен удар, към наказателното поле на Пирин, сложи топката на главата на Терзиев. Защитникът се пребори с бранител на домакините и стреля, но топката излезе в аут.

ГОООЛСтивън Петков даде преднина на Ботев (Пд) в 74-та минута – 1:2!

Продължително разиграване в полето на Пирин донесе гол за Ботев (Пд). Топката премина от десния към левия фланг, където бе Йордан Минев. Той копна към полето на “зелените”, където вездесъщият Стивън Петков, появил се в игра само 6 минути преди това, заби кълбото под плонжа на Благой Макенджиев. На повторението се видя, че при подаването на Минев е имало засада и голът е бил вкаран от нередовна ситуация.

Минута след гола Неделев стреля от 15 метра, но ударът му мина покрай десния стълб зад стража на домакините. В 79-та минута Балтанов центрира топката към Петков в полето на Пирин. Той стреля с глава, но слабо и Макенджиев спаси.

Старотви състави на двата отбора:

ОФК Пирин: Благой Макенджиев, Румен Сандев, Костадин Ничев, Юлиян Попев, Тодор Траянов, Антон Костадинов, Тодор Паланков (Хендерсън 84′), Аймен Суда, Димитър Благов (Цолев 81′) Станислав Костов, Радослав Кирилов