„Съботна разходка в парка“ за Ботев (Пд)!

Най-сетне чакана глътка въздух за Ботев (Пд) дойде – „канарчетата“ прекъснаха серията си от 5 равенства с първи успех след 45 дни…

Ботев (Пд) отново победи! Този следобед на „Коматево“ момчетата на Николай Киров се справиха без особени затруднения със съпротивата на новака Етър (ВТ) и го победиха с 3:0 в среща от 20-ия кръг на Първа лига.

Срещата бе белязана от попаденията на трима нетрадиционни голмайстори. Още в началните минути юношата Серкан Юсеин даде преднина на своите след красив удар извън пеналтерията. Това бе първи гол за играча след изравнителния гол срещу Бейтар в Петах Тиква във втория кръг на турнира Лига Европа.

Именно Серкан обаче бе изгонен от игра в средата на първата част след два бързи жълти картона, за инертни и прибързани нарушения срещу съперникови играчи. Това обаче не повлия особено на играта на двата тима.

Ботев (Пд) продължи да владее инициативата. В 27-та минута Дуде Ндунгала изстреля страхотен шут към вратата на съперника и покачи до 2:0. Точката сложи Цветомир Панов през втората част. Той получи в наказателното поле и с хубав удар между няколко играчи реализира първия си гол с екипа на “канарите”.

Тази победа изпраща “жълто-черните” на 5-то място с 32т. (преди изиграването на другите мачове от кръга), на 2 пред 6-ти Верея и на 2 зад 4-ия Берое.

Момчетата на Николай Киров приключват годината с много важния 1/4 финален мач за Купата на България срещу Литекс (Ловеч) на 12 декември (вторник), като него ще можете да следите НА ЖИВО в сайта TribunaPlovdiv.bg.

Очаквайте подробности!

Началото бе добро за гостите. Те застрашиха първи вратата на Чворович още в 4-та минута, когато Йордан Апостолов отправи опасен удар към вратата на “жълто-черните”. Вратарят не реагира по най-добрия начин и падайки, изби топката в корнер.

ГОООЛ Серкан Юсеин даде преднина на Ботев (Пд) в 7-та минута – 1:0!

Разбъркване в полето на Етър изкара топката пред пенлата, където бе Серкан. Юношата на “канарчетата” не се забави и с хубав удар от воле разстреля Христо Иванов.

В 9-та минута Неделев опита да прехвърли степната след пряк свободен удар, но топката попадна право в нея и излетя напред. Минута след това Апостолов отново опита удар от дистанция, но този път бе крайно неточен и топката излетя в аут.

В рамките на 60 секунди между 22-та и 23-та минута “канарчетата” отправиха два поредни удара от далеч към вратата на съперника. Първо, Ндунгала стреля по диагонала отляво, а топката прелетя на сантиметри от дясната греда на Иванов. Малко след това и Неделев опита късмета си от идентична, но по-фронтална позиция, но резултатът бе същият – топката в аут.

ГОООЛ Дуде Ндунгала покачи за Ботев (Пд) в 26-та минута 2:0!

Втори майсторски гол от играчите на “жълто-черните”. Този път индивидуален рейд на Ндунгала отляво му отвори пространство за изтрел по диагонала. Той прояви смелост и шутира от ъгъла на наказателното поле, а топката влетя във вратата на Етър за втори път по впечатляващ начин.

Минута след гола Серкан Юсеин бе изгонен от игра след втори жълт картон при фаул срещу противников играч.

В 32-та минута Неделев преодоля по техничен начин, с топка между краката на съперников футболист. Крилото “избяга” към аутлинията и реши вместо да подава към вратарското поле, да стреля. От малък ъгъл и с десния крак обаче Неделев изпрати топката високо над вратата на Христо Иванов.

В 44-та минута Етър получи чиста ситуацията за намаляване на резултата. Никола Колев бе препънат на границата на наказателното поле от Панов съдията посочи фаул, въпреки че гостите поискаха дузпа. Иван Вълчанов опита да прехвърли степната с мек удар, но топката се удара в глава на защитник в нея и излезе в корнер.

Втората част започна с хубав удар на Иван Вълчанов, но Чворович бе на мястото си и изби.

ГОООЛ Цветомир Панов направи резултата “класически” в 50-та минута – 3:0!

Нов страхотен гол на “Коматево”! Този път голмайсторът бе крайно неочакван. Десният бек на “канарите” Панов се включи добре в една атака на своя тим, получи в наказателното поле на Етър и плътен удар от малък ъгъл прокара топката между трима противникови играчи и я заби в долния десен ъгъл на вратата на Христо Иванов.

В 59-та минута Иван Скерлев от съста на Етър бе изгонен за втори жълт картон. Така численото равенство на терена се възстанови – 10-10.

В 64-та минута елегантна бразилска комбинация между Бризола, Афонсо и Виана позволи на последния да излезе очи в очи с вратаря на Етър. Шутът му обаче бе много нескопосан и върналите се защитници за гостите успяха да предотвратят попадението. В 68-та Неделев стреля от дистанция, но топката излезе в аут.

В 80-та минута Бризола стреля от границата наказателното поле, но Христо Иванов спаси.

Ботев (Пд): Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала (Бризола 54′), Густаво Афонсо (Тасев 78′), Фернандо Виана (Стивън Петков 67′)